, Czy można zajść w ciążę w trakcie okresu?, Naturalna PłodnośćCzy można zajść w ciążę w trakcie okresu

Nie można za całą stanowczości powiedzieć że kobieta nie może zajść w ciążę w trakcie miesiączki gdyż medycyna znatakie przypadki, jednakowoż jest to bardzo mało prawdopodobne. Wpływ na taka sytuację ma szereg różnych czynnikówtj. długość cyklu, czas przeżycia plemników oraz okoliczności wpływające na wystąpienie owulacjiJednak jeżeli chceszmieć absolutną pewność, że nie zajdziesz w ciążę stosuj zabezpieczenie niezależnie od okoliczności.

Seks w czasie miesiączki budzi kontrowersje zarówno po stronie kobiet jak i mężczyzn, jedno uważają to za coś zdrożnego inni zaś nie widzą w tym nic złego a nawet twierdzą że jest to bardzo satysfakcjonujące doznanie. Same kobiety wyrażają opinie że stosunek w trakcie miesiączki jest dla nich odprężający i przyjemny, zdarza się również że łagodzi dolegliwości związane z okresem zwłaszcza bolesność. Natomiast niechęć do uprawiania seksu w tym właśnie czasie budzi ryzyko zakażenia dróg moczowych i zajścia w ciążę.

Generalna opinia lekarzy i specjalistów wskazuje na znikome prawdopodobieństwo zajścia w ciąże podczas uprawiania seksu w czasie menstruacji, jednak istnieje na to minimalna szansa dlatego zawsze należy pamiętać o zabezpieczeniu.

Przekonanie seks w trakcie okresu nie może zakończyć się ciążą, wynika z przekonania że owulacja występuje w połowie cyklu czyli około 14 dnia. Problem w tym że owulacja w 14-tym dniu dotyczy głównie idealnych 28-dniowych cykli nie uniquezaś wszystkich cykli. W istocie jajeczkowanie ma miejsce na 14 dni przed początkiem kolejnego cyklu (pierwszy dzień krwawienia)a komórka jajowa żyje 10-24 godzin. Natomiast plemniki w sprzyjających warunkach (drogi rodne kobiety w okresie około owulacyjnym) zachowują zdolność do zapłodnienia przez minimum 3 dni.

Oznacza to, że przy krótkich cyklach seks podczas okresu może doprowadzić do zapłodnienia. Z drugiej strony nawet u kobiet z długimi cyklami czasami owulacja występuje znacznie wcześniej. Termin jajeczkowania może ulec zmianie pod wpływem wielu czynników takich jak gorączka, stres, przeziębienie, odchudzanie, podróże. Dlatego żadnego dnia cyklu nie można uznać za 100% niepłodny. Chociaż oczywiście podczas okresu ryzyko zajścia w ciążę jest znacznie mniejsze niż w przewidywanym terminie.

Jedynym sposobem by nie zastanawiać się nad tym że zajdziesz w ciążę w trakcie okresu jest stosowanie Tampony Beppy - tampony bez sznureczków do uprawiania sportu i seksu podczas okresuzabezpieczenia, najlepiej prezerwatyw które chronię nie tylko przed ciążą ale i przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Jeśli stosujesz antykoncepcją hormonalną nie musisz się martwić o  dodatkowe zabezpieczenie gdyż krwawienie ma charakter krwawienia z odstawienia a Twój organizm jest nadal chroniony przed ciążą. Jeśli zaś jesteś uczulona na lateks, na rynku dostępne są prezerwatywy poliuretanowe i żywiczne np. Unique, które są tak samo skuteczne jak zwykłe prezerwatywy lateksowe. Aby zmniejszyć dyskomfort związany z krwawieniem możesz również użyć tamponów Beppy, które są dużo bardziej chłonne niż zwykłe tampony i nie są wyczuwalne przez partnera w trakcie stosunku, pamiętaj jednak że tampony nie mają właściwości antykoncepcyjnych i należy zastosować dodatkowe zabezpieczenie.

, Czy można zajść w ciążę w trakcie okresu?, Naturalna Płodność

Odwiedź nasz Sklep

Planujesz dziecko ? Szukasz Bezpiecznej Antykoncepcji ?

marker20 (3)

Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

FemiGlove – Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi

Odwiedź nasz Sklep

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Icon made by Freepik from www.flaticon.com
Translate »