, Problemy żołądkowe a skuteczność tabletek antykoncepcyjnych., Naturalna PłodnośćProblemy żołądkowe a skuteczność tabletek antykoncepcyjnych

Tabletki antykoncepcyjne należą do jednej z najskuteczniejszych form zabezpieczania się przed ciążą. Jednak żadna metoda antykoncepcyjna nie daje 100% pewności, co do skuteczności swojego działania.  Dotyczy to nawet takich form zabezpieczania się, które powszechnie uznawane są za najskuteczniejsze i mające najniższy indeks Pearl’a, w tym właśnie pigułek antykoncepcyjnych.

Istnieją różne czynniki, które potrafią wpłynąć na ich działanie i tym samym – znacznie obniżyć ich ochronę. Dlatego zawsze powinno się dokładnie przeczytać ulotkę dołączoną do opakowania naszych tabletek, a także porozmawiać z ginekologiem na temat konkretnych sytuacji, które mogłyby zakłócić ich działanie.  Należą do nich m.in. problemy żołądkowe, które objawiają się biegunką lub wymiotami, ponieważ mogą spowodować, że tabletka nie zdąży się wchłonąć i nie zadziała odpowiednio. W przypadku wystąpienia ciężkich wymiotów lub biegunki w ciągu 3-4 h po zażyciu pigułki należy niezwłocznie przyjąć następną tabletkę. Jeśli upłynęło więcej niż 12 h należy postępować jak w przypadku pominięcia tabletki. Jeśli kobieta nie chce zmieniać ustalonego schematu dawkowania powinna przyjąć dodatkową tabletkę z następnego opakowania. 

Stosując antykoncepcję hormonalną trzeba zawsze pamiętać, że problemy żołądkowe mogą spowodować obniżenie skuteczności jej działania. Dlatego też należy unikać sytuacji, które mogą wywołać wymioty lub biegunkę, np. przedawkowanie alkoholu, zbyt duża ilość błonnika w diecie, stosowanie środków przeczyszczających, przyjmowanie leków mogących powodować mdłości itd.

W momencie, gdy cierpimy na przewlekłe problemy z żołądkiem, warto rozważyć inną metodę antykoncepcji lub stosować dodatkowe zabezpieczenia przed nieplanowaną ciążą.

 

 

tagi: antykoncepcja, pigułka antykoncepcyjna, antykoncepcja hormonalna, skuteczność antykoncepcyjna

, Problemy żołądkowe a skuteczność tabletek antykoncepcyjnych., Naturalna Płodność
, Problemy żołądkowe a skuteczność tabletek antykoncepcyjnych., Naturalna Płodność
, Problemy żołądkowe a skuteczność tabletek antykoncepcyjnych., Naturalna Płodność
FemiGlove – Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi

Odwiedź nasz Sklep

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Translate »