Czy od antykoncepcji się tyje?

Czy od antykoncepcji się tyje?

Czy od antykoncepcji się tyje?

Antykoncepcja to każdy lek, urządzenie lub metoda stosowana przez ludzi w celu zapobiegania ciąży. Rodzaje kontroli urodzeń mogą obejmować tabletki hormonalne, wkładki wewnątrzmaciczne, wazektomię czy prezerwatywy. Niektóre formy kontroli urodzeń działają lepiej niż inne, a także wywołują pewne skutki uboczne.

Czy od antykoncepcji się tyje?

To zależy. Większość rodzajów kontroli urodzeń nie wpływa na Twoją wagę. Istnieją jednak metody, które mogą powodować przyrost masy ciała u niektórych osób.

Przeprowadzono wiele badań nad powszechnymi skutkami ubocznymi antykoncepcji. Wykazano, że istnieją 2 metody kontroli urodzeń, powodujące przyrost masy ciała u niektórych osób, które ich używają: zastrzyk antykoncepcyjny i implant antykoncepcyjny. Ale nie zdarza się to każdemu, kto stosuje tego rodzaju antykoncepcję. Zwykle przyrost masy ciała jest związany z zaburzeniami równowagi hormonalnej czy z prowadzeniem niezdrowego trybu życia.

Ciało każdej osoby jest inne, więc antykoncepcja wpływa na wszystkich inaczej. Ale kontrola urodzeń nie powinna powodować problemów w codziennym życiu — jest po to, aby Ci pomóc. Jeśli więc przybierasz na wadze podczas stosowania kontroli urodzeń i to Cię niepokoi lub gdy zauważysz inne skutki uboczne, które Ci się nie podobają, porozmawiaj ze specjalistą. Lekarz pomoże znaleźć inny rodzaj kontroli urodzeń, który będzie wykazywał lepsze działanie. To nic złego — wiele osób musi wypróbować kilka różnych metod antykoncepcji, zanim znajdzie taką, która będzie dla nich skuteczna.

Co więcej, regularne ćwiczenia i zdrowa, zbilansowana dieta mogą przynieść same korzyści. Przyjęcie bardziej aktywnego stylu życia może pomóc zrzucić kilka kilogramów, które możesz zyskać po rozpoczęciu stosowania antykoncepcji.

Gdy przestaniesz stosować metodę kontroli urodzeń, wszelkie skutki uboczne, które miałaś, znikną w ciągu kilku miesięcy, a Twoje ciało w końcu wróci do stanu, w jakim było przed rozpoczęciem jej stosowania. Warto jednak pamiętać, że jeśli przestaniesz stosować antykoncepcję, możesz ponownie zajść w ciążę.

Przeczytaj także:

Wkładka antykoncepcyjna Diafragma Caya do samodzielnego stosowania, odpowiednia dla 98% kobiet

Monitor płodności do wyznaczania dni płodnych i owulacji na smartfon. Certyfikowana aplikacja antykoncepcyjna. Wyrób medyczny.

Tampony BEPPY bez sznureczków do sauny, na basen i fitness a także do seksu podczas okresu

 

 

Translate »