Antykoncepcja dla kobiety dojrzałej

Antykoncepcja dla kobiety dojrzałej

Antykoncepcja dla kobiety dojrzałej

W organizmie dojrzałej kobiety zachodzi wiele zmian, również tych  związanych z funkcjonowaniem układu rozrodczego. Znacznie  częściej pojawiają się torbiele lub mięśniaki. Wiele kobiet skarży się też  na występujące w obrębie nóg żylaki.  Dlatego tak ważne jest, by wybrać odpowiednią antykoncepcję, uwzględniając stan organizmu kobiety  i ewentualne dolegliwości, z którymi się zmaga. A z wiekiem jest ich niestety coraz więcej. Wielu lekarzy twierdzi, że najlepszą metodą zabezpieczania się dla dojrzałych kobiet  jest antykoncepcja hormonalna, ponieważ dzięki niej w późniejszym okresie można płynnie przejść na hormonalną terapię zastępczą HTZ, która łagodzi objawy menopauzy.

Pigułka jednoskładnikowa

U pań, które zmagają się z obitymi krwawieniami  zaleca się przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych z jednym hormonem- progesteronem .  Ich skuteczność jest porównywalna do tabletek zawierających w składzie 2 składniki. Pigułki jednoskładnikowe  sprawdzają się również u kobiet z wysokim poziomem cukru we krwi.

Pigułki dwuskładnikowe

Niektóre kobiety po 40 roku życia zmagają się zaburzeniami hormonalnymi, przejawiającymi się nadprodukcją testosteronu ( objawiającą się nadmiernym owłosieniem lub trądzikiem).  Tabletki antykoncepcyjne zawierające w składzie zarówno  progesteron jak i estrogen okażą się korzystnym wyborem dla tego typu kobiet. Ponadto pozwalają one obniżyć ryzyko zachorowania na raka jajnika, które po osiągnięciu 40 roku życia znacznie rośnie. W przypadku  niektórych  kobiet zaleca się  również stosowanie pigułek z obniżoną zawartością estrogenu. Taki typ pigułek pozwoli łagodzić objawy klimakterium takie jak uderzenia gorąca czy wahania nastroju. Mogą również wspomóc walkę z osteoporozą, związaną ze zmniejszeniem produkcji hormonów płciowych.

Wkładka domaciczna

Wkładka domaciczna daje komfort niemyślenia o antykoncepcji na co dzień. Założona na okres około 5 lat uwalnia stopniowo odpowiednie hormony / w przypadku hormonalnej wkładki wewnątrzmacicznej/ . Sprawdzi  się w szczególności u kobiet, które  nie są przekonane do przyjmowania doustnej antykoncepcji hormonalnej.

Komputery cyklu

Przy regularnym i ustabilizowanym współżyciu płciowym dobrym rozwiązaniem są komputery cyklu. Są to nowoczesne urządzenia, których działanie polega na mierzeniu podstawowej temperatury ciała zaraz po przebudzenia, na podstawie której prognozują dni płodne i niepłodne. Ich skuteczność jest bardzo wysoko, bo sięga nawet 99%.

Plastry antykoncepcyjne

Dobrą alternatywą dla kobiet, które mają problemy z wątrobą (cierpią na bóle brzucha, wzdęcia, zaparcia) okazują się  być plastry antykoncepcyjne, ponieważ są znacznie  lepiej tolerowane przez organizm. Estrogen i progesteron wchłaniane są przez skórę i nie dostają się do krwiobiegu, co jest plusem dla kobiet, które zmagają się z żylakami i obrzękami nóg.

Globulki plemnikobójcze

W przypadku pań, które z jakiś powodów nie mogą przyjmować tabletek antykoncepcyjnych być może sprawdzą się specjalne globulki plemnikobójcze. Ich skuteczność   co prawda nie jest zbyt wysoka  , jednak niektóre kobiety stosują je jako antykoncepcję wspomagającą.

TAGI: antykoncepcja dla kobiety dojrzałej, plastry antykoncepcyjne, globulki plemnikobójcze, wkładka wewnątrzmaciczna

 

 

, Antykoncepcja dla kobiety dojrzałej, Naturalna Płodność
, Antykoncepcja dla kobiety dojrzałej, Naturalna Płodność
, Antykoncepcja dla kobiety dojrzałej, Naturalna Płodność

FemiGlove – Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi

Odwiedź nasz Sklep

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Translate »