, Czy i kiedy można brać tabletki antykoncepcyjne bez przerwy, Naturalna PłodnośćCzy i kiedy można brać tabletki antykoncepcyjne bez przerwy

Stosowanie antykoncepcji bez robienia 7-dniowej przerwy jest bardzo wygodną formą „pozbycia się” miesiączki w danym cyklu. Korzystają z tego przede wszystkim panie, które z różnych względów nie chcą krwawić w danym miesiącu, np. z powodu urlopu, zawodów sportowych, miesiąca miodowego itd.

Zawsze w ulotce dołączonej do opakowania jest wzmianka na temat przesunięcia terminu krwawienia. Niektóre panie obawiają się takiego postępowania, ponieważ uważają za niezdrowe blokowanie miesiączki. Jest to jednak nieprawda, ponieważ podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej naturalna miesiączka w ogóle nie występuje, gdyż nie dochodzi do owulacji. Krwawienie, które się pojawia w trakcie 7-dniowej przerwy lub w trakcie przyjmowania tabletek placebo  to sztuczne „krwawienie z odstawienia”. Stosowanie jednego opakowania zaraz po drugim jest skuteczną metodą zablokowania w danym cyklu krwawienia, jednak często w tym okresie mogą pojawić się lekkie plamienia. Nie są one tak intensywne, jak miesiączka, ale mogą niektórym paniom przeszkadzać.

Stosowanie tabletek w takim „dłuższym” ciągu może być przez kobiety, które zażywają pigułki jednofazowe. Panie, które mają przepisane hormony trójfazowe muszą skonsultować taką decyzję z ginekologiem, ponieważ w takich przypadkach bardzo istotna jest kolejność przyjmowania tabletek, które imitują naturalne wahania hormonów w cyklu. Natomiast niewskazane jest zażywanie tabletek bez robienia przerwy paniom, które stosują Diane35, przepisywaną jako antykoncepcję, ale również jako lek na trądzik i nadmierne owłosienie. Przerwa w trakcie tych tabletek ma powodować usunięcie octanu cyproteronu, który odkłada się w tkance tłuszczowej.

Wydłużanie cyklu stosowane jest nie tylko w przypadku pominięcia krwawienia, ale również obserwuje się jego pozytywne działanie w przypadku niektórych schorzeń, takich jak, np. endometrioza, mięśniaki macicy, torbiele jajnika. Im mniej kobieta w swoim życiu doświadczy miesiączek, tym jest to lepsze dla jej zdrowia. Unika wtedy utraty cennego żelaza, a także zmniejsza ryzyko raka jajnika. Istnieją już w Stanach tabletki, które można przyjmować przez 3 miesiące bez robienia żadnej przerwy (Seasonalle).

TAGI: antykoncepcja, pigułka antykoncepcyjna, tabletki antykoncepcyjne, krwawienie miesiączkowe

, Czy i kiedy można brać tabletki antykoncepcyjne bez przerwy, Naturalna Płodność
, Czy i kiedy można brać tabletki antykoncepcyjne bez przerwy, Naturalna Płodność
, Czy i kiedy można brać tabletki antykoncepcyjne bez przerwy, Naturalna Płodność

FemiGlove – Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi

Odwiedź nasz Sklep

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Translate »