Z jaką metodą antykoncepcyjną można łączyć stosowanie prezerwatywy?

Stosowanie prezerwatywy

Z jaką metodą antykoncepcyjną można łączyć stosowanie prezerwatywy?

Prezerwatywa to jedna z najpowszechniejszych metod antykoncepcyjnych. Podobnie jak każda inna – nigdy nie daje 100% zabezpieczenia przed zajściem w ciążę. Zalicza się ją jednak do bardzo skutecznej antykoncepcji.

Stosowanie prezerwatywy jest wygodne, w takim sensie, że można kupić ją w każdej chwili, praktycznie w każdym sklepie i aptece oraz nie potrzebna jest do tego recepta, ani badanie lekarskie. Zaliczamy ją do mechanicznej formy zabezpieczania przed ciążą i bardzo często łączy się ją z innymi metodami antykoncepcji, tak by jeszcze bardziej zwiększyć skuteczność działania. Można stosować ją jednocześnie praktycznie ze wszystkimi pozostałymi metodami, ponieważ nie wchodzi w żadne interakcje z pigułkami, plastrami, wkładkami, zastrzykami, implantami itd. Są to metody hormonalne i nie mają one żadnego wpływu na działanie prezerwatywy.

Należy jednak zwracać uwagę na chemiczne środki, które mogą pojawić się w naszej sypialni podczas seksu, np. żele plemnikobójcze, globulki plemnikobójcze, pianki, lubrykanty, kremy itd. Zawsze należy dokładnie czytać ulotkę dołączoną do opakowania, czy nie ma w niej opisanych przeciwskazań, co do obniżenia skuteczności działania prezerwatyw. Przede wszystkim należy się wystrzegać wszelkich środków nawilżających, które w składzie zawierają oleje.  Mogą one powodować mikrouszkodzenia na powierzchni prezerwatywy. Zamiast tego warto wypróbować specjalnie przeznaczone produkty np.  na bazie wody lub silikonu.

Łączenie pozostałych metod antykoncepcyjnych – hormonalnych, czy naturalnych wraz z prezerwatywą jest jak najbardziej polecane. Podwójne zabezpieczenie to zminimalizowanie szans na nieplanowaną ciążę, dlatego wiele par się na nie decyduje. Żadna metoda antykoncepcyjna nie daje 100% gwarancji na to, że nie dojdzie do zapłodnienia, dlatego jednoczesne stosowanie prezerwatywy i innej formy antykoncepcyjnej, ma jak najbardziej sens. W przypadku, gdy planujemy stosować dodatkowo jakieś chemiczne środki nawilżające, czy plemnikobójcze należy zawsze dokładnie przeczytać ulotkę lub poradzić się lekarza, czy farmaceuty.

Przeczytaj także:

Diafragma dopochwowa – antykoncepcja mechaniczna to skuteczna alternatywa dla antykoncepcji hormonalnej

Monitor płodności AFRODYTA Smart do wyznaczania dni płodnych i niepłodnych w 5 minut

TAGI: antykoncepcja, środki antykoncepcyjne, metody antykoncepcyjne, mechaniczna metoda antykoncepcyjna

 

stosowanie prezerwatywy, Z jaką metodą antykoncepcyjną można łączyć stosowanie prezerwatywy?, Naturalna Płodność
stosowanie prezerwatywy, Z jaką metodą antykoncepcyjną można łączyć stosowanie prezerwatywy?, Naturalna Płodność
stosowanie prezerwatywy, Z jaką metodą antykoncepcyjną można łączyć stosowanie prezerwatywy?, Naturalna Płodność
FemiGlove – Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi

Odwiedź nasz Sklep

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Translate »