Podskórny mikrochip jako nowa metoda antykoncepcji
Antykoncepcyjny mikrochip zapowiada przełom w medycynie oraz podejściu do antykoncepcji. Na czym polega ta nowoczesna metoda zapobiegania nieplanowanej ciąży?
Mikrochip jako alternatywa dla tabletek hormonalnych
Tabletki antykoncepcyjne uznawane są za jedną z najpowszechniejszych metod zapobiegania ciąży. Wiele kobiet nie może ich jednak stosować ze względu na pojawiające się skutki uboczne. Ponadto, aby stosowanie tabletek hormonalnych można było uznać za skuteczne kobieta musi pamiętać o regularności i skrupulatności w ich przyjmowaniu. Te trudności ma rozwiązać mikrochip antykoncepcyjny. Mikrochip antykoncepcyjny to nowoczesna metoda zapobiegania ciąży stanowiąca wynalazek naukowców z Instytutu Technologicznego w Massachuestts i pracowników firmy MikroChips.
Jak działa mikrochip antykoncepcyjny?
Mikrochip antykoncepcyjny zawiera mały zbiornik z zamknięciem wykonanym z tytanu i platany. Jego działanie polega na wysyłaniu każdego dnia impulsu elektrycznego z lekiem, co powoduje topnienie zamknięcia i uwalnianie 30 mikrogramów lewonorgestrelu – czyli składnika stanowiącą składową wielu doustnych środków zapobiegania przed ciążą. Pełni on następujące funkcje:
– hamuje owulację
– zagęszcza śluz w szyjce macicy, utrudniając w ten sposób dotarcie plemników do komórki jajowej
Mikrochip wszczepia się w pośladek, podbrzusze lub pod ramieniem. Zdalne sterowanie mirkropchipem ma umożliwić odczytywanie stanu organizmu i regulowanie odpowiedniej dawki hormonów w każdej części dnia i nocy. Ilość hormonu zawartego w mikrochipie może wystarczyć na 16 lat użytkowania i co najważniejsze – chip w każdej chwili można włączyć i wyłączyć za pomocą pilota. Ponadto mikrochip antykoncepcyjny według twórców tego innowacyjnego projektu nie musi być usuwany z organizmu na czas planowania poczęcia. Po urodzeniu dziecka należy go jedynie ,,zresetować’’ a działanie antykoncepcyjne powinno być wznowione. Co interesujące, mikrochip ma być wykorzystany nie tylko jako jedna z metod stosowania środków antykoncepcyjnych, ale także innych leków. Być może okaże się skuteczną metodą podawania leków starszym osobom, którzy często zapominają o przyjmowaniu należytej dawki w odpowiednim czasie.
TAGI: antykoncepcja, metoda antykoncepcyjna
FemiGlove – Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi