, Najlepsza metoda antykoncepcji dla pary na odległość, Naturalna PłodnośćNajlepsza metoda antykoncepcji dla pary na odległość

Związek na odległość to dosyć trudny temat i to pod wieloma względami. Jednym z nich jest wybranie odpowiedniej metody antykoncepcyjnej, która będzie satysfakcjonująca dla obojga, jednocześnie zapewniając odpowiednie zabezpieczenie przed nieplanowaną ciążą.

Związek na odległość związany jest z nieregularnymi spotkaniami pary, a co za tym idzie – nieregularnym współżyciem. Wydawać by się mogło, że prezerwatywa będzie w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem, bo ogranicza się do założenia jej, kiedy tylko nastąpi taka potrzeba. Jednak nie wszystkim parom ta metoda odpowiada, ponieważ może obniżyć doznania i przyjemność lub być zbyt “niepewnym” zabezpieczeniem. Gdy para wcześniej korzystała tylko z prezerwatyw, to w zasadzie związek na odległość pod kątem wyboru metod nie wpłynie na nie znacząco.

Problem najczęściej pojawia się w przypadku, gdy kobieta stosowała wcześniej antykoncepcję hormonalną, a teraz zastanawia się nad sensem “faszerowania” organizmu hormonami. Wątpliwości te są jak najbardziej uzasadnione i trudno tutaj o jednoznaczną odpowiedź, ponieważ zawsze dodatkowa antykoncepcja zmniejsza prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, a akurat tabletki hormonalne to jedna z najskuteczniejszych metod. W takim wypadku powinniśmy zastanowić się, co jest dla nas priorytetem. Jeśli wiemy, że nie jesteśmy gotowi na dziecko, nie dopuszczamy możliwości nieplanowanej ciąży, to mimo wszystko antykoncepcja hormonalna byłaby najlepszą główną lub dodatkową metodą. Wiele też zależy, czy do kontaktów seksualnych będzie dochodziło raz na tydzień, raz na miesiąc, czy możliwe, że jeszcze rzadziej.

Naturalne metody antykoncepcji sprawdzą się w takich sytuacjach tylko wtedy, jeśli kobieta będzie dokładnie monitorować swój cykl, a w dni płodne, które mogę wypaść akurat wtedy, gdy będzie miało nastąpić spotkanie, będzie stosować dodatkowe barierowe środki antykoncepcyjne. Niemniej jednak, jeśli żadne inne czynniki nie zakłócają nam wyboru daty spotkania i np. to od nas będzie zależało, że spotkamy się dwa razy w miesiącu, i to my wybieramy, w które dni, wówczas możemy dopasować te “dni spotkań” do naszego cyklu i dni niepłodnych – o ile bardzo dobrze znamy nasz organizm, dokładnie go obserwujemy i korzystamy, np. z komputerów cyklu czy testerów owulacyjnych.

TAGI: metoda antykoncepcji, metoda antykoncepcyjna, prezerwatywa, tester owulacyjny, komputer cyklu

, Najlepsza metoda antykoncepcji dla pary na odległość, Naturalna Płodność
, Najlepsza metoda antykoncepcji dla pary na odległość, Naturalna Płodność
, Najlepsza metoda antykoncepcji dla pary na odległość, Naturalna Płodność

FemiGlove – Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi

Odwiedź nasz Sklep

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Translate »