Kiedy można zacząć uprawiać seks analny po cesarskim cięciu?

Cesarskie cięcie a seks analny

Seks analny po cesarskim cięciu

Poród to duży wysiłek dla całego organizmu kobiety. Całkowity powrót do codziennych czynności zajmuje u niektórych kobiet dużo czasu. Szczególnie czasochłonnym procesem jest rekonwalescencja pacjentki po przebytym cięciu cesarskim. Rana powstała na skutek zabiegu powoduje dyskomfort w postaci bólu, mrowienia czy drętwienia. W momencie, gdy partnerzy pragną szybciej powrócić do zbliżeń intymnych dobrym pomysłem jest spróbowanie seksu analnego. To bardziej bezpieczna forma stosunku, pozwalająca cieszyć się seksem, aż do całkowitej regeneracji dróg rodnych kobiety.

Kiedy powrócić do aktywności seksualnej po cesarskim cięciu?

Powrót do zbliżeń seksualnych zalecany jest przynajmniej 4-6 tygodni po porodzie. Najbezpieczniej jest jednak poczekać do końca połogu i zakończenia krwawień- czyli około 2 miesiące. Gdy partnerzy zdecydują się na pierwsze intymne chwile od momentu urodzenia dziecka, należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na wygodę kobiety. Wszelkie bóle raz dyskomfort są oznaką zbyt wczesnego współżycia. Znaczy to tyle, że mimo dobrego samopoczucia partnerki, ciało nie jest gotowe na stosunek. Problem może leżeć też w naturze psychicznej, w postaci niepewności siebie oraz nieakceptowania nowego ciała. W takim przypadku zaleca się jak najprędzej zakończyć intymne zbliżenie i otwarcie porozmawiać o zainstniałych okolicznościach. Kochający partner zrozumie i odpowiednio wesprze swoją partnerkę tak, by poczuła się lepiej.

Cesarskie cięcie a seks analny

Cesarskie cięcie jest dużo większym obciążeniem dla organizmu niż poród naturalny. Świeża rana musi się odpowiednio zagoić, aby mogła powstać blizna. Jako, że istnieje prawdopodobieństwo jej zakażenia, należy dodatkowo zwracać uwagę na właściwą higienę. Pary, które chcą kochać się w sposób analny powinny wybrać bezpieczną pozycję, która nie wywrze nacisku na brzuch kobiety. Najlepiej, aby to partnerka kontrolowała w jaki sposób chce i może uprawiać seks. Delikatne ruchy także mogą  dawać dużo satysfakcji, dodatkowo są po prostu bardziej bezpieczne. Najrozsądniej jest słuchać swojego ciała, które zaalarmuje nas w razie problemu. Stosunek analny 4 tygodnie po porodzie nie powinien sprawić partnerce bólu i jest w większości bezpieczną opcją (jeśli stosujemy lubrykant). W przypadku, gdy okolice rany po cesarskim cięciu spuchną, znacznie się zaczerwienią lub wystąpi gorączka, należy bezzwłocznie udać się do lekarza.

Przeczytaj także:

Tampony BEPPY do seksu, na basen, saunę i fitness podczas okresu

Diafragma dopochwowa  – skuteczna antykoncepcja mechaniczna dla 98% kobiet

Translate »