adult-1822413_640

Co zmniejsza skuteczność prezerwatyw?

Prezerwatywa to jedna z najpowszechniejszych metod antykoncepcyjnych. Podobnie jak każda inna – nigdy nie daje 100% zabezpieczenia przed zajściem w ciążę. Zalicza się ją jednak do bardzo skutecznej antykoncepcji. Co może wpłynąć i osłabić jej ochronę antykoncepcyjną?

– Pęknięcie prezerwatywy

Zbyt krótkie pieszczoty lub ich brak przed stosunkiem mogą objawiać się niedostatecznym  poziomem nawilżenia w pochwie. Efektem jest tarcie w czasie współżycia, które oprócz niekomfortowych odczuć może  doprowadzić do uszkodzenia prezerwatywy. Czasami suchość pochwy jest długotrwałą dolegliwością, z którą zmagają się kobiety. W takich wypadkach oprócz odpowiedniej gry wstępnej warto skorzystać z lubrykantów, czy intymnych żeli nawilżających

Zbyt późne założenie prezerwatywy

Częstym zjawiskiem poprzedzającym wytrysk u mężczyzn  jest tzw. preejakulacja. Zjawisko to towarzyszy pobudzeniu seksualnemu i ma na celu stworzenie najbardziej optymalnych warunków do nadchodzącej ejakulacji. Niektóre pary nie zdają sobie sprawy, że w wydzielanie tej mogą znajdować się żywe plemniki. Wprowadzanie członka do pochwy w momencie wydobywania się wydzieliny preejakulacyjnej może więc doprowadzić do niechcianej ciąży. Jeśli więc zależy nam na bezpieczeństwie, nie powinniśmy zwlekać z zakładaniem prezerwatywy..

-Słaba jakość prezerwatywy

W przypadku prezerwatyw zwykle wyższa  cena  wiąże się też z większą jakością produktu. Jeśli zależy nam na odpowiednim zabezpieczeniu, nie warto oszczędzać. Ponadto używana prezerwatywa nie powinna być uszkodzona ani przeterminowana (może to sprzyjać pękaniu!).  Nieodpowiednie przechowywanie jej w silnie nasłonecznionym lub mokrym miejscu może przyczynić się do uszkodzenia tworzywa, z którego jest wykonana, a w  efekcie obniżenia  jej skuteczności.

-Korzystanie z nieodpowiednich lubrykantów lub żeli intymnych

Przede wszystkim należy się wystrzegać wszelkich środków nawilżających, które w składzie zawierają oleje.  Mogą one powodować mikrouszkodzenia na powierzchni prezerwatywy. Zamiast tego warto wypróbować odpowiednich produktów np.  na bazie wody lub silikonu.

-Ześlizgnięcie się prezerwatywy z członka

Gdy emocje biorą górę, co często ma miejsce w tego typu okolicznościach nie trudno zapomnieć, że po skończonym wytrysku powinno się zdjąć prezerwatywę, by zapobiec jej niekontrolowanemu ześlizgnięciu . Należy to robić w sposób ostrożny, najlepiej przytrzymując prezerwatywę w czasie tej czynności. Przed użyciem kolejnej sztuki należy dokładnie umyć członek.

TAGI: PREZERWATYWA, ANTYKONCEPCJA, METODA ANTYKONCEPCYJNA, METODA MECHANICZNA

 

, Co obniża skuteczność prezerwatywy?, Naturalna Płodność
, Co obniża skuteczność prezerwatywy?, Naturalna Płodność
, Co obniża skuteczność prezerwatywy?, Naturalna Płodność

FemiGlove – Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi

Odwiedź nasz Sklep

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Translate »