, Co robić w przypadku uczulenia na prezerwatywę?, Naturalna PłodnośćCo robić w przypadku uczulenia na prezerwatywę?

Prezerwatywa to jedna z najpowszechniejszych metod antykoncepcyjnych. Podobnie jak każda inna – nigdy nie daje 100% zabezpieczenia przed zajściem w ciążę. Zalicza się ją jednak do bardzo skutecznej antykoncepcji. Stosowanie jej jest wygodne, w takim sensie, że można kupić ją w każdej chwili, praktycznie w każdym sklepie i aptece oraz nie potrzebna jest do tego recepta, ani badanie lekarskie. Zaliczamy ją do mechanicznej formy zabezpieczania przed ciążą i bardzo często łączy się ją z innymi metodami antykoncepcji, tak by jeszcze bardziej zwiększyć skuteczność działania. Można stosować ją jednocześnie praktycznie ze wszystkimi pozostałymi metodami.

Niekiedy jednak korzystanie z prezerwatywy może nieść ze sobą nieprzyjemne konsekwencje. Chodzi tu przede wszystkim o uczulenie na materiał, z którego jest wykonana, a większość z nich produkuje się z lateksu, który może wywoływać reakcje alergiczne. Lateks jest to produkt naturalny, forma kauczuku, pozyskiwany z drzewa. Zawiera węglowodany, lipidy i białka. Może uczulać zarówno kobiety, jak i mężczyzn.

Objawy uczulenia na lateks są objawami miejscowymi, zazwyczaj pojawiają się w miejscach kontaktu alergenów ze skórą lub błonami śluzowymi.  Należą do nich pokrzywka, wysypka, pieczenie lub swędzenie. U kobiet najczęściej  reakcja alergiczna powoduje uciążliwe swędzenie warg sromowych, natomiast u mężczyzn może pojawić się wysypka w obrębie penisa. Gdy wystąpią podobne objawy należy szybko ściągnąć prezerwatywę i obmyć okolice intymne wodą. W przypadku takich sytuacji nie należy więcej korzystać z lateksowych prezerwatyw i warto pomyśleć o tych wykonanych z innych włókien np. poliuretanu, silikonu, które są hypoalergiczne i nie powodują uczuleń. Kosztują nieco więcej od standardowych prezerwatyw, ale naprawdę warto w nie zainwestować. Są dostępne dzisiaj tak samo powszechnie jak lateksowe prezerwatywy. Można także zastanowić się nad inną metodą zabezpieczenia przed ciążą, jednak jedynie prezerwatywa daje względne bezpieczeństwo w przypadku chorób przenoszonych drogą płciową.

TAGI: prezerwatywa, antykoncepcja, antykoncepcja mechaniczna, antykoncepcja barierowa

, Co robić w przypadku uczulenia na prezerwatywę?, Naturalna Płodność

Odwiedź nasz Sklep

Planujesz dziecko ? Szukasz Bezpiecznej Antykoncepcji ?

marker20 (3)

Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

, Co robić w przypadku uczulenia na prezerwatywę?, Naturalna Płodność

FemiGlove – Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi

Odwiedź nasz Sklep

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Translate »