Profilaktyka raka piersi – jak się badać

Rak piersi to jeden z dwóch nowotworówwraz po raku płucktóry zbiera żniwo wśród kobietPrzyczyn takiego stanu jest wiele a główną jest
brak profilaktyki czyli w głównej mierze regularnegosamodzielnego badania piersi w domowym zaciszu popartego wizytą u lekarza ginekologa
badaniem USG
.
Samodzielne badanie piersi
Powyższe badanie składa się z 2 etapów: kontroli wzrokowej piersi i badania palpacyjnego czyli dotykowego. Samodzielnebadanie piersi należy wykonywać raz w miesiącu najlepiej 2-3 dni po menstruacji tak by organizm mógł wrócić „do siebie”.  Paniom, którenie miesiączkują zalecamy wykonywanie badania piersi zawsze tego samego dnia miesiąca.
W trakcie wykonywanie samodzielnego badania piersi powinnaś zwrócić szczególną uwagę na:,
  • ból piersi niezwiązany z menstruacją
  • wszelkie zgrubienia, guzki lub zmiany w obrębie tkanki piersi
  • zaczerwienienia lub zapalenia piersi bądź sutków
  • zmiany w kolorze i strukturze piersi
  • wciągnięte brodawki
  • wydzielinę z sutków
  • asymetrię piersi
Samodzielne badanie piersi może być jeszcze prostsze i dokładne jeśli wykonasz je za pomocą  rękawicy FemiGlove. RękawicaFemiGlove to znakomite narzędzie diagnostyczne, które zwiększa czułość Twojego dotyku aż 8-krotnie i sprawia, że dłoń gładko ześlizguje się po piersi, wyczuwając nawet najmniejszą nieprawidłowość.
Jeśli w trakcie badania piersi z pomocą lub bez pomocy rękawicy FemiGlove wyczujesz jakąkolwiek nieprawidłowość, zgrubienie czy guzek sprawdź czy znajduje się ona również w drugiej piersi. Z uwagi na fakt, że piersi mają grudkowatą strukturę nie każdy guzek musi być nowotworem.  Jeśli wykryta zmiana znajduje się tylko w jednej piersi, należy niezwłocznie udać się do lekarza by skonsultować diagnozę i dalsze postępowanie.
Badanie USG
Badanie USG to badanie za pomocą ultradźwięków, które obrazuje strukturę piersi i wszelkie, możliwe nieprawidłowości znajdujące się w piersiach. USG jest bardzo skuteczne w wykrywaniu zmian nowotworowych o łagodnym podłożu. Badanie ultrasonograficzne piersi zalecane jest głównie dla kobiet w wieku od 20 do 40 roku życia ale także dla kobiet po 40-tce, ponieważ badanie USG potrafi wykrywać zmiany, których mammografia nie wykaże.  Badanie USG piersi należy wykonywać raz w roku, najlepiej w okolicy połowy cyklu chyba, że lekarz zaleci inaczej.
Mammografia
To badanie piersi za pomocą promieni rentgenowskich, na chwilę obecną nie ma bardziej dokładnej metody wykrywania zmian w piersiach. Mammografia umożliwia wykrycie nawet najmniejszej zmiany we wczesnym jej stadium, co zdecydowania ułatwia leczenie i szanse na szybką rekonwalescencję. Badanie promieniami rentgenowskimi należy wykonywać raz na 2 lata w przypadku kobiet po 45 roku życia i raz w roku w przypadku Pań po 50-tym roku życia.
Niezależnie od wieku w jakim znajduje się kobieta, profilaktyka raka piersi powinna odgrywać w jej życiu bardzo ważną rolę. Profilaktyka to klucz do zmniejszenia liczby zachorowań i skutecznej walki z wcześnie wykrytymi zmianami nowotworowymi.

FemiGlove – Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi

Odwiedź nasz Sklep

Planujesz dziecko ? Szukasz Bezpiecznej Antykoncepcji ? marker20 (3) Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Odwiedź nasz Sklep !

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Icon made by Freepik from www.flaticon.com
Share This