Pärchen lachend im Park

Zioła na Niepłodność dla Kobiet

Na liście ziół wspomagających kobiece problemy związane z płodnością znajdują się:
Wiesiołek lub olej z wiesiołka dostępny na rynku w formie kapsułek, wpływa on na  ilość i jakość śluzu płodnegoniezbędnego do zapłodnienia. Olej z wiesiołka należy spożywać w okresie od początku cyklu do owulacji i nie dłużej gdyżw późniejszej fazie wiesiołek powoduje mikroskurcze macicy które mogą działać niekorzystnie w przypadku zagnieżdżeniasię zarodka.
Niepokalanek mnisi a raczej wyciąg z tego zioła pomaga w regulacji cyklu miesiączkowego w sytuacji gdy kobieta matrudności z wyznaczeniem swoich dni płodnych i niepłodnych.
Pluskwica groniasta, jej zadaniem jest mobilizacja jajników do produkcji hormonów płciowych (estrogenów).
Sida Cordifolia, wspomaga udrożnianie jajowodów oraz leczy niepłodność.
Napar z liści maliny, pokrzywy i czerwonej koniczyny wzmacnia organizm i dostarczą sporą ilość witamin iminerałów.
Alchemilla, stymuluje owulację, wzmacnia macicę, poprawia produkcję progesteronu i gestagenu oraz działaprzeciwskurczowo.
Rozmaryn, dobrze wpływa na owulację i ukrwienie gruczołów płciowych.
Tribulus terrestris, wpływa na potencję i libido oraz jakość męskiego nasienia.
Jeśli zaś chodzi o mężczyzn i ich problemy z płodnością to głównym ich powodem jest zły styl życia. Mężczyźni częstozapominają o podstawowych zasadach których należy przestrzegać w okresie starania się o dziecko. Przede wszystkimnie należy przegrzewać narządów płciowych, brać gorących kąpieli ani nosić bardzo obcisłych spodni. Co więcej należyprzestać palić papierosy i ograniczyć spożywanie alkoholu. Jeśli jednak oprócz stosowania się do powyższych zaleceń,nadal chcielibyście poprawić płodność to najskuteczniejsze będą preparaty witaminowe zawierające cynk, selen, witaminęE oraz żelazo.
Należy jednak pamiętać że zarówno z ziołami jak i z preparatami witaminowymi  trzeba uważać. Nadmiar witamin,minerałów i naturalnych wspomagaczy może być tak samo szkodliwy jak ich niedobór. Dlatego zanim zaczniecie stosowaćziołowe herbatki i suplementy diety zapoznajcie się z właściwościami i możliwymi skutkami ubocznymi jakie niesie zasobą ich stosowanie.
, Zioła na Niepłodność dla kobiet, Naturalna Płodność

FemiGlove – Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi

Odwiedź nasz Sklep !

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Icon made by Freepik from www.flaticon.com
Translate »

Share This

Share this post with your friends!

%d bloggers like this: