femidom

Damska prezerwatywa

Damska prezerwatywa pozwala zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą jak również przedchorobami przenoszonymi drogą płciową tj. rzeżączką, kiłą a także przed wirusem HIV a wkonsekwencji chorobą AIDS.Została wynaleziona w 1991 roku przez dunskiego lekarza Lasse Hassela i rozpowszechniona pod nazwą femidom.

Skuteczność damskiej prezerwatywy przy prawidłowym użytkowaniu to około 95%, wskaźnik Pearl`a (określającyprawdopodobieństwo zajścia w ciążęwynosi od 5-21% przy 2-15% w przypadku stosowania prezerwatywy męskiej.Kobieca prezerwatywa uzyskała aprobatę Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) iFundusz Ludnościowy Narodów Zjednoczonychprzy ONZ.

Damska prezerwatywa jest „miękką i przeźroczystą, luźno pasująca koszulką z elastycznymi pierścieniami na każdym z końców” wykonana jest z syntetycznych nitryli które są wytrzymałe i miłe w dotyku. Wewnetrzny pierścień jest mniejszy i ruchomy, służy do umiejscowienia prezerwatywy w pochwie i utrzymania podczas stosunku. Większy, cieńszy  pierścień, który pozostaje na zewnątrz pochwy służy jako częściowa ochrona warg sromowych.

Kobieca prezerwatywa jest nawilżana od wewnątrz silikonowym lubrykantem który nie wywołuje reakcji alergicznej i ma przyjemny zapach. Jednkaże Światowa Organizacja Zdrowia zaleca stosowanie damskiej prezerwatywy z dodatkowym lubrykantem wewnątrz i zewnątrz prezerwatywy np. Klick Natural Glide, który znajduje się w naszej ofercie.

Zalety damskiej prezerwatywy

 • daje kobiecie kontrolę nad relacjami seksualnymi
 • w przeciwieństwie do męskich prezerwatyw, femidom poteguję doznania seksualne
 • jest hypoalergiczny a co za tym idzie bezpieczny dla osób uczulonych na latex
 • można ją założyć na 8 godzin przed stosunkiem co pozwala uniknąć przerywania sytuacji intymnej w celu użycia zabezpieczenia
 • jest wygodna dla obojga partenrów nie uwiera ani nie uciska penisa
 • jest nawilżana i dostosowuje sie do temperatury ciała co pozwala na uniknięcie dyskomfortu zarówno fizycznego jak i psychicznego
 • może być stosowana do uprawiania seksu analnego
 • pozwala uniknąć sytuacji w której partner nie chce użyć prezerwatywy męskiej lub nie ma jej przy sobie

Rozmiary damskiej prezerwatywy

Damska prezerwatwa produkowana jest w jednym uniwersalnym rozmiarze, ma 170 mm długości i 79 mm szerokości co sprawia że jest odpowiednia dla każdego rozmiaru penisa.

UWAGA: prezerwatywa może zostać założona na 8 godzin przed stosunkiem i zdjęta nie później niż 8 godzin po jego odbyciu. Prezerwatywa jest jednorazowego użytku

 gk
Powszechność damskiego kondomufemale-condom2

Popularność i zaufanie do damskich prezerwatyw sukcesywnie rośnie, jest to zasługa zarówno samych użytkowniczek które propaguja tego typu formę antykoncepcji jak i Światowej Organizacji Zdrowia, Funduszu Ludności Narodów Zjednoczonych oraz organizacji działajacych na rzecz naturalnego planowania rodziny i zdrowia kobiet.

W krajach rozwiniętych gdzie damska prezerwatywa stosowana jest jako uzupełnienie naturalnych metod planowania rodziny lub ochorna przed wirusem HIV sprzedaż damskiej prezerwatywy rośnie z roku na rok. W 2005 roku wynosiła ona 12 milionów a już w 2009  – 26 milionów.

Sex analny z damską prezerwatywą

Damska prezerwatywa może być używana do uprawiania seksu analnego dlatego też jest z powodzeniem stosowana zarówno przez pary hetero jak i homoseksualne. Daje poczucie bezpieczeństwa obojgu parnterom i świadomość iż organizm jest chroniony przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Należy jednak pamiętać o kilku zasdach które moga być niezwykle pomocne przy regularnym stosowaniu damskiego kondomu w trakcie seksu analnego:

 • zaleca się poćwiczyć zakładanie i wyjmowanie prezerwatywy przed użyciem jej po raz pierwszy w trakcie stosunku
 • użycie dodatkowej ilości lubrykantu ułatwi zakładanie prezerwatywy
 • należy sie upewnić że penis znajduje się wewnątrz prezerwatywy a nie obok lub nad nią
 • nigdy nie używaj tej samej prezerwatywy dwukrotnie

Istniej również alternatywna sposób zakładania damskiej prezerwatywy podczas seksu analnego. Jest on zbliżony do sposobu zakładanie męskiej prezerwatywy, a polega na nałożeniu dodatkowej ilości lubrykantu wewnątrz prezerwatywy, umieszczeniu prezerwatywy na penisie i dodatkowym nałożeniu lubrykant zewnatrz prezerwatywy. W ten sposób partner w czasie penetracji umieści prezerwatywę we właściwym miejscu.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

 1. Czy damska prezerwatywa jest bezpieczna?

Tak. Damska prezerwatywa jest bardzo bezpieczną metodą zapobiegania nieplanowanej ciąży oraz ochroną przed chorobami przenoszonymi drogą płciową wliczając to wirusa HIV. Powinna być używana zgodnie z instrukcją za każdym razem gdy uprawiasz seks. Nie powoduje żadnych efektów ubocznych i nie ma żadnych zdrowotnych przeciwwskazań do jej użytkowania.

 

 1. Czy wewnętrzny pierścień jest niewygodny dla mnie lub mojego partnera?

Jeśli któryś z partnerów odczuwa dyskomfort, może to oznaczać że prezerwatywa nie jest założona poprawnie. Spróbuj założyć ją ponownie . Niektórzy użytkownicy damskiej prezerwatywy stwierdzili że zarówno wewnętrzny jak i zewnętrzny pierścień dostarcza kobiecie i mężczyźnie dodatkową przyjemność.

 

 1. Czy damska prezerwatywa jest duża?

Damska prezerwatywa jest podobnej długości co męski kondom. Jednak jest dużo szersza i zapewnia dodatkową ochronę przed  chorobami przenoszonymi drogą płciową  ponieważ zewnętrzna część genitaliów kobiety jest zasłonięta przez zewnętrzny pierścień.

 

 1. Jakie są zalety używania damskiej prezerwatywy?
 • Chroni kobietę i mężczyznę przed chorobami przenoszonymi drogą płciową wliczając wirusa HIV
 • Daje kobiecie kontrolę nad jej zdrowiem intymnym
 • Kobiety których partnerzy nie chcą stosować męskiej prezerwatywy mogą zabezpieczać się jej damską wersją
 • Męski kondom jest wykonany zazwyczaj z lateksu. Jeśli jeden z partnerów jest na niego uczulony , damska prezerwatywa stanowi idealne rozwiązanie gdyż wykonana jest z syntetycznego hypoalergicznego materiału
 • Można ją założyć przed stosunkiem wskutek czego unika się przerwania sytuacji intymnej
 • Aby ją założyć penis nie musi być w zwodzie, nie wymaga tez natychmiastowego wyjęcia członka z pochwy po ejakulacji
 • Może być używana z innymi środkami antykoncepcyjnymi tj. tabletka antykoncepcyjna, zastrzyk hormonalny czy wkładka wewnątrzmaciczna.

 

 1. Czy każda kobieta może używać damskiej prezerwatywy?

Większość kobiet może używać damskiej prezerwatywy:

 • W trakcie menstruacji
 • Krótko po porodzie
 • Po zabiegu histerektomii
 • W okresie menopauzy

 

 1. Czy damskiej prezerwatywy wymaga użycia dodatkowego lubrykantu?

Damska prezerwatywa jest nawilżana lubrykantem na bazie silikonu, który nie zawiera środków plemnikobójczych. Można użyć dodatkowego lubrykantu  na bazie olejku lub wody wewnątrz prezerwatywy lub bezpośrednio na członka.

 

 1. Czy to prawda, że damska prezerwatywa „wydaje odgłosy” w czasie stosunku?

Prezerwatywa może wydawać dźwięki. Jeśli  doświadczycie tego podczas stosunku, użyjcie dodatkowego lubrykantu. Materiał z którego wykonany jest kondom przewodzi ciepło. Jeśli kondom jest założony do 20 minut przed stosunkiem, dopasuje się do ścian pochwy redukując w ten sposób hałas i czyniąc stosunek bardziej delikatnym i naturalnym.

 

 1. Czy można używać damskiej i męskiej prezerwatywy w tym samym czasie?

Nie powinni się używać obydwu rodzajów  prezerwatyw w tym samym czasie. Używanie ich jednocześnie może spowodować tarcie które sprawi że jeden z kondomów (lub oba) ześlizgnie się lub przerwie.

 

 1. Ile razy mogę użyć damskiej prezerwatywy?

Tylko raz. Używaj nowej prezerwatywy za każdym razem gdy chcesz uprawiać seks.

 

 1. Czy mogę cieszyć się seksem gdy używam damskiej prezerwatywy?

Tak. Możesz się rozluźnić i cieszyć seksem. Z początku możesz czuć się dziwnie ale z czasem nabierzesz praktyki i uczucie dyskomfortu zniknie. Wiele kobiet i mężczyzn twierdzi że doświadcza więcej przyjemności korzystając z damskiej prezerwatywy. Dlatego też zarówno Ty jak i Twój partner możecie cieszyć się seksem i naturalnością damskiej prezerwatywy.

 

 1. Czy damską prezerwatywę trudno się zakłada?

Damska prezerwatywa nie jest trudna do założenia, jednak wymaga to wprawy. Kobieta powinna poćwiczyć zakładanie i wyjmowanie jej, zanim dojdzie do stosunku. Badania wskazują że poprawne założenie damskiego kondoma wymaga trzykrotnej próby zanim kobieta poczuje się pewni korzystając z tej formy zabezpieczenia.  Kobiety które używają damskiej prezerwatywy po raz pierwszy powinny spróbować kilkukrotnie włożyć i wyjąć kondoma w różnych pozycjach by wybrać tę która najbardziej im odpowiada.

 

 1. Co się stanie, gdy penis nie znajdzie się wewnątrz prezerwatywy?

To bardzo istotne by penis znalazł się wewnątrz damskiej prezerwatywy a nie pomiędzy ścianą pochwy i zewnętrzną ścianą prezerwatywy. Jeśli mężczyzna nie włoży członka prawidłowo, powinien go wycofać z pochwy i ponowić próbę.

 

 1. Jak pozbyć się damskiej prezerwatywy?
 • Damska prezerwatywa nie musi być wyrzucona zaraz po ejakulacji jak w przypadku męskiego kondoma. Musi on zostać wyjęty zanim kobieta wstanie by uniknąć wycieku spermy.
 • Zewnętrzny pierścień wraz z wystającą częścią prezerwatywy musi być skręcony wokół własnej osi tak by sperma nie wyciekła.
 • Po wyjęciu możesz zawinąć prezerwatywę w opakowanie lub w chusteczkę.
 • Prezerwatywę należy wyrzucić do kosza na śmieci, nie do toalety.

 

 1. Czy damską prezerwatywę można stosować w różnych pozycjach?

Damski kondom może być używany w każdej pozycji seksualnej, jednakże niektóre z nich mogą wymagać użycia dodatkowej ilości lubrykantu. Niektóre kobiety mogą czuć się bardziej komfortowo używając prezerwatywę w pozycji misjonarskiej i w miarę upływu czasu próbować nowe pozycje.

 

 1. Kto może używać damskiej prezerwatywy?
 • Osoby które chcą chronić siebie i swoich partnerów przed niechcianą ciążą i chorobami przenoszonymi drogą płciową wliczając wirusa HIV
 • Osoby których partnerzy nie mogą lub nie chcą używać lateksowych prezerwatyw męskich.
 • Kobiety w trakcie menstruacji
 • Kobiety które są krótko po porodzie
 • Kobiety po zabiegu histerektomii
 • Kobiety w trakcie lub po okresie menopauzalnym
 • Osoby które są uczulone na lateks
 • Osoby zarażone wirusem HIV lub osoby których partnerzy noszą wirusa HIV

 

, Damska prezerwatywa, Naturalna Płodność
, Damska prezerwatywa, Naturalna Płodność
, Damska prezerwatywa, Naturalna Płodność
, Damska prezerwatywa, Naturalna Płodność

Odwiedź nasz Sklep

Planujesz dziecko ? Szukasz Bezpiecznej Antykoncepcji ?

marker20 (3)

Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

, Damska prezerwatywa, Naturalna Płodność
FemiGlove – Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi
, Damska prezerwatywa, Naturalna Płodność

Jak Wyznaczyć Dni Płodne i Niepłodne

Wystarczy TYLKO kropla śliny. Wynik JUŻ po 5 minutach !

Odwiedź nasz Sklep

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Icon made by Freepik from www.flaticon.com
Translate »

Share This

Share this post with your friends!

%d bloggers like this: