Uprawianie sportu, aktywność fizyczna w trakcie menstruacji.

Dla wielu kobiet okres menstruacji to bardzo trudny czas w miesiącu. Bóle brzucha, zawroty i bóle głowy, ogólneosłabienie organizmu to czynniki, które sprawiają, że jedyne na co mamy ochotę to zaszyć się w łóżku pod kocem zciepłym termoforem. Jednak jest duża grupa Pań, które aktywne fizycznie i nawet w trakcie okresu nie chcąrezygnować z uprawiania sportu. Na pytania czy i jak wolno nam ćwiczyć w trakcie okresu i czy jest to dobre dla naszegoorganizmu, postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

gk
Czy w trakcie okresu można uprawiać sport?
Tak. Nic nie stoi na przeszkodzie aby być aktywną podczas menstruacji. Co może wydawać się dziwne, kobiety w tymczasie bardziej wytrzymałe fizycznie. Zmęczenie zmniejsza napięcie nerwowe, bóle menstruacyjne a także  stymulujeprodukcję endorfin, które odpowiadają za nasz dobry nastrój.  Co więcej, w dłuższej perspektywie czasowej, regularneuprawianie sportu, może sprawić, że miesiączki będą dla Ciebie znacznie łagodniejsze i znośniejsze.
gk
Jakie ćwiczenia/sporty uprawiać ?
Ważnym jest by w czasie tych kilku dni, powstrzymać się od sportów ekstremalnych i takich, które w znaczący sposóbwyczerpują nasz organizm np. zaawansowana gimnastyka, akrobatyka, biegi długodystansowe. W tym czasie możnazdecydujemy się raczej na pilates, jogę, pływanie, spacer lub ćwiczenia z piłką, które nas zrelaksują i rozluźnią.
gk
Jak dbać o higienę uprawiając sport w trakcie okresu?
Niezależnie od tego jaki sport uprawiasz, pamiętaj o regularnej zmianie podpasek/tamponów. W zależności oTampony Beppy - tampony bez sznureczków do uprawiania sportu i seksu podczas okresud tego, wktórym dniu miesiączki się znajdujesz i jak silne jest krwawienie, dobierz tampon/podpaskę o odpowiedniej chłonności.Nie trzymaj tampona/podpaski dłużej niż zaleca producent, grozi to nie tylko przeciekaniem ale również infekcją.  Jeśli wtrakcie okresu wybierasz się na basen, skorzystaj z tamponów, mogą to być normalne tampony albo specjalne,bezsznurkowe Tampony Beppy. Pamiętaj jednak by niezależnie od rodzaj tamponów , zmienić je bezpośrednio po wyjściu z wody.
gk
 gk
Podsumowując, uprawianie sportu podczas menstruacji, jest bezpieczne i niesie za sobą korzyści. Należy jednak pamiętać by zachować umiar i rozsądek a także pamiętać o higienie.

Odwiedź nasz Sklep

Planujesz dziecko ? Szukasz Bezpiecznej Antykoncepcji ?

marker20 (3)

Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

FemiGlove – Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi

Odwiedź nasz Sklep

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Icon made by Freepik from www.flaticon.com

Share This

Share this post with your friends!