, Szykujemy się do porodu cz.II – skurcze, Naturalna PłodnośćSkurcze przepowiadające

Skurcze przepowiadające mogą pojawić się już pod koniec drugiego trymestru ciąży i sygnalizują  organizmprzygotowuje się do porodu, a dziecko układa w macicy. Natężenie oraz rodzaj bólu przy skurczach przepowiadającychmoże przypominać bóle menstruacyjne bądź bóle występujące w trakcie biegunki.  Dolegliwości związane ze skurczamiprzepowiadającymi powinny ustąpić po kilku sekundach. Skurcze przepowiadające, w przeciwieństwie do skurczyporodowych, nieregularne, mogą się pojawiać w odstępach kilkudniowych bądź kilkugodzinowych, jeśli termin porodujest bliski. Jeżeli dolegliwości ustępują i natężenie bólu brzucha się nie nasila nie ma powodu, żeby jechać do szpitala.

Skurcze porodowe

Skurcze porodowe charakteryzują się regularnością występowania. Towarzyszy im przeważnie złe samopoczucie oraz bólkrzyża, a nawet górnych partii ud. W początkowej fazie porodu można je pomylić ze skurczami przepowiadającymi, gdyżwystępują rzadko i nie zbyt silne. Z czasem jednak ich częstotliwość oraz natężenie bólu wzrasta co nie oznacza, żenależy natychmiast jechać do szpitala. Od pierwszych skurczy porodowych do przyjścia dziecka na świat zwykle upływakilka, bądź kilkanaście godzin. Na salę porodową trafiają kobiety u których skurcze występują częściej niż co dziesięćminut. Należy więc obserwować częstotliwość oraz nasilenie skurczy a do szpitala udać się gdy akcja porodowa jest jużnaprawdę blisko, czyli kiedy skurcze występują co piętnaście do dziesięciu minut. Jeśli bóle odczuwane rzadziej, wartojeszcze zaczekać z wyjazdem do szpitala. Aby nieco złagodzić dolegliwości, związane ze skurczami porodowymi, możnawziąć ciepłą kąpiel, rozmasować okolice krzyża i miednicy albo pospacerować.

Kiedy należy udać się do szpitala?

Bezwzględnie należy udać się na oddział położniczy, kiedy pojawi się krwawienie z dróg rodnych lub gdy odejdą wody płodowe. Gdy skurcze porodowe występują regularnie, co dziesięć minut, a natężenie bólu wzrasta, oznacza to, że poród jest już bliski i trzeba jechać do szpitala.

Odwiedź nasz Sklep

Planujesz dziecko ? Szukasz Bezpiecznej Antykoncepcji ?

marker20 (3)

Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

, Szykujemy się do porodu cz.II – skurcze, Naturalna Płodność

Odwiedź nasz Sklep

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Icon made by Freepik from www.flaticon.com
Translate »

Share This

Share this post with your friends!

%d bloggers like this: