, Peeling – sposób na idealnie gładką skórę, Naturalna PłodnośćPeeling sposób na idealnie gładką skórę

Większość z nas marzy o gładkiej, przyjemnej w dotyku skórze, nie wszyscy jednak wiedzą, jak osiągnąć taki efekt.Sekretem aksamitnej skóry okazuje się regularnie wykonywany peeling ciała. Peeling to zabieg, którego celem jest usunięcie warstwy zrogowaciałego naskórka z powierzchni skóry. O ile o wykonywaniu peelingu twarzy pamięta spora część kobiet, o tyle w przypadku całego ciała nie jest to już tak oczywiste. A przecież całe nasze ciało wymaga troskliwej pielęgnacji! Na co dzień warto stosować delikatny żel peelingujący z łagodnymi drobinkami. Jeśli będziemy pamiętać o stosowaniu go regularnie, gruntowny, mocno złuszczający peeling można wykonywać raz w miesiącu. Dobrym rozwiązaniem jest też wykonywanie średnio intensywnego peelingu raz-dwa razy w tygodniu. Taki zabieg doraźnie poprawi stan naszej skóry, sprawi, że będzie bardziej promienna i jaśniejsza.
 
Kiedy peeling ciała okazuje się szczególnie przydatny? Chociażby wtedy, gdy chcemy zafundować swojemu ciału małą terapię regenerującą. Kiedy usuniemy warstwę martwego naskórka, nasza skóra będzie znacznie bardziej podatna na działanie różnego rodzaju kosmetyków. Peeling ciała należy wykonywać również przed nałożeniem samoopalacza. Dhigienaintymnaa nam to gwarancję, że ciało będzie równomiernie opalone i nie pojawią się na nim przebarwienia. Warto wykonać peeling również przed depilacją, ponieważ ułatwia on usuwanie zbędnego owłosienia i zapobiega wrastaniu włosków.
 
Pozostaje jeszcze pytanie, jak wykonywać peeling, by był on najskuteczniejszy. W sklepach dostępny jest bogaty wybór różnorodnych gotowych peelingów. Do naszej dyspozycji są peelingi mechaniczne o różnej grubości ziaren oraz peelingi enzymatyczne. Peelingi gruboziarniste zwykle wykorzystuje się przy pielęgnacji twardej, zrogowaciałej skóry. Warto nakładać je na łokcie, paznokcie, czy pięty. Peelingi średnioziarniste można nakładać na pozostałą część ciała o umiarkowanym zrogowaceniu. Peelingi drobnoziarniste i enzymatyczne najlepiej jest zarezerwować do pielęgnacji najdelikatniejszych partii skóry, na przykład twarzy.
 
Ważne jest też odpowiednia siła nacisku, której używamy w trakcie peelingu. Zbyt mocny nacisk może wywoływać podrażnienia, zbyt słaby nie sprzyja dokładnemu oczyszczeniu skóry. Po kilku zabiegach z pewnością będziemy w stanie wyczuć, jakiego rodzaju masaż jest najbardziej wskazany w przypadku naszej skóry.

Źródło: www.peeling.pl

, Peeling – sposób na idealnie gładką skórę, Naturalna Płodność

Odwiedź nasz Sklep

Planujesz dziecko ? Szukasz Bezpiecznej Antykoncepcji ?

marker20 (3)

Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

FemiGlove – Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi

Odwiedź nasz Sklep

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Icon made by Freepik from www.flaticon.com
Translate »

Share This

Share this post with your friends!

%d bloggers like this: