Antykoncepcja na wakacje

Antykoncepcja na wakacje

Antykoncepcja na wakacje czyli jak dbać o zdrowie intymne w trakcie urlopu i nie zajść w niechcianą ciążę

Wakacje, kto nie czeka na nie z utęsknieniem? Czekają uczniowie, czekają studenci i osoby pracujące bo wakacje to czasrelaksu i zabawy. Okres wakacyjny to dla wielu osób, zwłaszcza młodych, pełna swoboda i luz także obyczajowy.Nawiązywanie nowych znajomości, wakacyjne miłości i romanse, nierozerwalnie wiążą się z seksem i antykoncepcją,niestety w trakcie wypoczynku ten drugi aspekt często bywa zaniedbywany.

Co w pozostałe miesiące w roku jest norma i nawykiem, w wakacje zaczyna być męczące i zobowiązujące. Pigułkiantykoncepcyjne, które uważane za jedną z najskuteczniejszych metod antykoncepcji muszą być zażywane regularne,jeśli mają spełniać swoją funkcję. Pominięcie nawet jednej tabletki może spowodować odblokowanie owulacji i uwolnieniekomórki jajowej. Jednak jak wykazują badanie kobiety w trakcie urlopu, zapominają o ich zażyciu znacznie częściej niż winne pory roku.  Co zatem zrobić by seks w wakacje był bezpieczny i przyjemny dla obojga partnerów i nie kojarzył się zestresem i obawą o zajście w niechcianą ciążę? Poniżej przedstawiamy najlepsze alternatywy dla tabletekantykoncepcyjnych, o których nie trzeba pamiętać codziennie.
Prezerwatywyprawidłowo użytkowane prezerwatywy mają skuteczność na poziomie 98%. Co więcej nie tylko chroniąprzed ciążą ale również przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Ich działanie jest bezinwazyjne i w żaden sposóbnie wpływa na kobiecy organizm oraz nie wywołuje skutków ubocznych.
Wkładki wewnątrzmacicznewkładka domaciczna to małe plastikowe urządzenie umieszczane w macicy, którezapobiega ciąży. Wkładki mogą ale nie musza zawierać hormonów. Okres skuteczności działania wynosi od 3-5 lat, wzależności od typu wkładki. Nie zaleca się jednak zakładania wkładki kobietom, które jeszcze nie rodziły. Skutecznośćwkładek wewnątrzmacicznych oceniana jest n 99,4% jednak zwłaszcza na początku, posiadanie jej wiąże się z obfitszamenstruacją i ryzkiem infekcji.
Pierścień dopochwowy – jest to hormonalne metoda antykoncepcji, ze skutecznością na poziomie 99,7%. Pierścieńzakłada się raz na 3 tygodnie, jest wygodny i nie wywołuje skutków ubocznych w postaci obniżonego libido i złegosamopoczucia. Aplikuje się go samodzielnie i wyjmuje na czas menstruacji.
Zastrzyki antykoncepcyjnewykonuje się je raz na 3 miesiące. Charakteryzują się wysoką skutecznością na poziomie99,8%. Ponieważ zawierają one wysoką dawkę hormonów, ich stosowanie wiąże się z wieloma skutkami ubocznymi jakmdłości, bóle i zawroty głowy, tycie.
Plastry antykoncepcyjne stosuje się je raz na tydzień a ich działanie zbliżone jest do tabletek antykoncepcyjnych.Należy pamiętać by zdejmować je zawsze w tym samym terminie. Prawidłowo przyklejone plastry nie odklejają się i bardzo skuteczne – 99,7%.
Wybór odpowiedniej metody antykoncepcji jest ważny, jednak niezależnie od tego co wybierzemy, warto pamiętać o kilkuprostych zasadach, które zapewnią nam bezpieczeństwo:
unique
zawsze posiadaj więcej niż jeden komplet środków antykoncepcyjnych na wypadek nieprzewidzianych sytuacji,
niektóre leki wchodzą w reakcje, zwłaszcza z hormonalnym metodami antykoncepcji, co może zmniejszać ichskuteczność , dlatego zawsze przed ich zażyciem zapozna się z ulotką,
wymioty, biegunka zwłaszcza do 3 godzin po zażyciu tabletki mogą wpływać na jej skuteczność gdyż istnieje ryzyko, żezostały wydalone z organizmu,
prezerwatywy należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, nie należy ich trzymać w kieszeniach spodni gdyżwysokie temperatury im szkodzą co wiąże się ze zmniejszeniem skuteczności działania.
 
Pamiętając o powyższych aspektach bezpiecznej i skutecznej antykoncepcji w czasie wakacji, nie należy zapominać ozdrowym rozsądku  i za wszelką cenę unikać sytuacji, w których narażone jest nasze życie i zdrowie.
 
antykoncepcja na wakacje, Antykoncepcja na wakacje, Naturalna Płodność
antykoncepcja na wakacje, Antykoncepcja na wakacje, Naturalna Płodność

Odwiedź nasz Sklep

Planujesz dziecko ? Szukasz Bezpiecznej Antykoncepcji ?

marker20 (3)

Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Odwiedź nasz Sklep

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Icon made by Freepik from www.flaticon.com
Translate »

Share This

Share this post with your friends!

%d bloggers like this: