inseminacjaCzy występuje kilka owulacji w jednym cyklu?

W jednym cyklu nie wystąpi nigdy kilka różnych owulacji natomiast może dojść do tzw. owulacji podwójnej.

O ile cykle bezowulacyjne mogą występować u kobiety stosunkowo często, o tyle pojawienie się podwójnej owulacji podczas jednego cyklu jest bardzo rzadkie. W trakcie „normalnych” cyklów miesiączkowych jajeczko uwalniane jest z jednego z jajników natomiast podczas tzw. podwójnej owulacji dochodzi do pęknięcia dwóch pęcherzyków Graafa. Może mieć to miejsce w jednym jajniku bądź w lewym i prawym (jednocześnie lub w zbliżonym do siebie czasie). Jeśli dojdzie do zapłodnienia dwóch komórek jajowych w jednym i drugim jajniku mamy do czynienia z bliźniakami dwujajowymi. Bliźniaki z takiej ciąży mogą być różnej płci i nie są do siebie podobne, tak jak w przypadku bliźniaków jednojajowych.

Podwójne jajeczkowanie może wystąpić jedynie w bardzo przybliżonym do siebie czasie. Należy jednak pamiętać, że cykl owulacyjny to proces całościowy i nie ma możliwości, by pewne etapy się w nim podwajały, czy dublowały. Podwójną owulację należy rozumieć jako jajeczkowanie, w którym doszło do uwolnienia i zapłodnienia dwóch komórek – a nie dwa różne momenty w cyklu, w których kobieta staje się płodna. W takiej sytuacji, biorąc pod uwagę cały proces cyklu owulacyjnego, musiałyby wystąpić dwie miesiączki, co jest niemożliwe. Cykl owulacyjny składa się ze stałych etapów, które odpowiadają za poszczególne fazy zmian, jakie zachodzą wtedy w organizmie kobiety.

Cykle bezowulacyjne mogą się pojawiać u każdej kobiety, ale kilka owulacji w jednym cyklu nie jest już możliwe ze względu na całościowy proces cyklu miesiączkowego.

0 komentarzy

, Czy występuje kilka owulacji w jednym cyklu ?, Naturalna Płodność

Odwiedź nasz Sklep

Planujesz dziecko ? Szukasz Bezpiecznej Antykoncepcji ?

marker20 (3)

Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

, Czy występuje kilka owulacji w jednym cyklu ?, Naturalna Płodność

FemiGlove – Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi

Odwiedź nasz Sklep

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Translate »

Share This

Share this post with your friends!

%d bloggers like this: