Testy owulacyjne jako metoda antykoncepcji

Testy owulacyjne jako metoda antykoncepcyjna

Głównym zadaniem testów owulacyjnych jest ustalenie, czy kobieta jest obecnie w płodnej fazie cyklu. Są to niezwykle pomocne urządzenia, ponieważ nasz organizm jest niezwykle czuły i wrażliwy na wszelkiego rodzaju czynniki zewnętrzne, które mogą powodować różne przesunięcia w trakcie cyklu.

Cykl miesiączkowy rozpoczyna się pierwszego dnia krwawienia i kończy dniem poprzedzającym wystąpienie kolejnej  miesiączki. Oficjalnie podaje się, że powinien trwać 28 dni, w którym większość jest niepłodna, a tylko w ciągu 5 z nich można zajść w ciążę. W rzeczywistości wygląda tak, że rzadko się zdarza, by kobiecy organizm chodził jak wskazówki zegarka i miał zawsze regularne i odmierzone co do godziny cykle.

Naturalny cykl miesiączkowy może trwać krócej niż 25 dni i więcej niż 35 i nie jest to szczególny powód do niepokoju. Na długość i regularność cyklów ma wpływ wiele zewnętrznych czynników, m. in. stres, odżywianie, zmiana klimatu, geny, stopień aktywności fizycznej itd. W takich sytuacjach dni płodne mogą przyjść w zupełnie niespodziewanym przez nas czasie, co bardzo utrudnia planowanie życia intymnego.

Testy owulacyjne, szczególnie te wielorazowego użytku ze śliny, mogą pomóc nie tylko w planowaniu zajścia w ciążę, ale również i w antykoncepcji. Wiele par korzysta z naturalnych form antykoncepcji, a używanie testerów owulacyjnych możemy właśnie do nich zaliczyć. W momencie, gdy test pokazuje okres płodny, wtedy należy powstrzymać się od stosunków seksualnych lub używać dodatkowego zabezpieczenia.

Do najczulszych i najlepszych testów owulacyjnych zaliczamy testy ze śliny, np. Tester Owulacyjny Afrodyta, który jako mini mikroskop opiera się na naukowym odkryciu, że wysoki poziom hormonu estrogenu w ślinie lub śluzie szyjkowym, w połączeniu z solami (elektrolitami) także obecnymi w ślinie (lub śluzie szyjkowym), po wyschnięciu, kiedy oglądane pod mikroskopem, tworzą obrazy zawierające wiele struktur podobnych do paproci. Te „struktury paproci” to wysuszona sól lub kryształki elektrolitów będące rezultatem zwiększania się hormonów estrogenów przed i podczas owulacji. W pozostałe dni niepłodne w cyklu miesiączkowym widoczne są bezkształtne punktowe struktury.

Testy owulacyjne, tradycyjne na mocz oraz wielorazowe ze śliny,  są skuteczne i cieszą się dużą popularnością wśród kobiet planujących zajście w ciążę, a także tych, które nie chcą w najbliższym czasie powiększać rodziny. Znacznie pomagają one w ustaleniu nadejścia dni płodnych, co nie jest takie proste przy opieraniu się jedynie na m.in. metodzie objawowo-termicznej. Są łatwe i bezpieczne w użytkowaniu, nie powodują skutków ubocznych, ponieważ nie ingerują w żaden sposób w kobiecy organizm. W szczególności poleca się korzystanie z testów owulacyjnych ze śliny, które są najbardziej obiektywne i skuteczne.

 

Tagi: test owulacyjny, tester owulacyjny, dni płodne, dni niepłodne, owulacja, antykoncepcja, planowanie dziecka, planowanie ciąży, jak zajść w ciążę, antykoncepcja bez hormonów, antykoncepcja niehormonalna, mikroskop owulacyjny, test owulacyjny ze śliny

 

Translate »