red-condoms-849407_640Najpopularniejsze metody antykoncepcyjne wśród Polaków.

Systematyczne wizyty po receptę,  biegiem do najbliższego sklepu, czy może nerwowe szukanie kalendarzyka pod poduszką?  Po jaką antykoncepcję najczęściej sięgają Polacy? Sprawdź, jakie metody są u nas najpopularniejsze!

Antykoncepcja to bardzo ważny element codzienności i większość z nas korzysta z niej przez długi okres życia. Nie tylko pozwala to na swobodne cieszenie się seksem, bez konieczności  kupowania pieluch po 9 miesiącach, a także niektóre metody dają względną ochronę przed groźnymi chorobami.  Do wyboru mamy ich wiele – hormonalne, naturalne, chemiczne i mechaniczne. To, na jaką się zdecydujemy zależy od wielu czynników, np.:  stanu zdrowia, trybu życia, przekonań,  przyzwyczajeń, odpowiedzialności, stałego partnera bądź nieregularnego życia seksualnego itd. Nie ma jednej idealnej metody, która byłaby dobra dla każdego. Często również korzystamy z kilku metod jednocześnie, aby zwiększyć skuteczność antykoncepcji.

Z jakich form najczęściej korzysta się w naszym kraju? Zależy, jakie współczynniki bierze się pod uwagę w badaniach. Najczęstsza metoda wśród Polek, żyjących w związku i posiadających stałego partnera będzie inna, niż jakbyśmy wzięli pod uwagę kobiety, które uprawiają niesystematyczny seks – antykoncepcję determinuje charakter naszego życia seksualnego i  partnerzy, z którym je dzielimy.

W przypadku Polek, które mają ustabilizowaną sytuację finansową, są w stałym związku albo są mężatkami i biorą pod uwagę możliwość ewentualnej „wpadki” stosuje się często metodę wyliczania dni płodnych, a także stosunek przerywany, którego skuteczność jest bardzo niska. Jednak panie liczą się wtedy z tym, że w ich życiu w każdej chwili może pojawić się dziecko – „jak ma być, to będzie”.

Prezerwatywa, czy pigułka?

Otóż okazuje się, że mimo tak wielkiej popularności, jaką przyniosły ze sobą tabletki antykoncepcyjne, to jednak Polacy częściej wybierają prezerwatywę. Ma to duży związek ze zmianami społecznymi i stylem życia. Dzisiaj kobiety są bardzo zabiegane, zapracowane i nie mają czasu, by pamiętać o regularnym przyjmowaniu pigułek. Obowiązek pamiętania, by połknąć je codziennie, o tej samej godzinie, bywa kłopotliwy. Ponadto wzrosła świadomość związana ze skutkami ubocznymi stosowania hormonów. Stąd też chętniej sięgamy po metody mechaniczne. Inaczej jest jednak w innych krajach europejskich, gdzie pigułka hormonalna jest częstszą formą antykoncepcji.

Natomiast coraz większą popularnością cieszą się w Polsce nowoczesne, naturalne formy zabezpieczania się przed ciążą. Mówi się nawet, że wiek XXI będzie wiekiem nowoczesnej naturalnej antykoncepcji. Związana jest z wykorzystaniem mini komputerów cyklu, które analizują syndromy płodności, dzięki czemu kobieta wie, kiedy unikać stosunku lub dodatkowo się zabezpieczać.

Wszystkie formy antykoncepcji mają swoje wady i zalety. Ważne, aby jak najlepiej dopasować konkretną formę do naszego trybu życia, zdrowia itd. Warto także udać się do ginekologa i porozmawiać z nim o tym.

, Najpopularniejsze metody antykoncepcyjne wśród Polaków., Naturalna Płodność
, Najpopularniejsze metody antykoncepcyjne wśród Polaków., Naturalna Płodność
, Najpopularniejsze metody antykoncepcyjne wśród Polaków., Naturalna Płodność

FemiGlove – Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi

Odwiedź nasz Sklep

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Translate »