Czy gąbka plemnikobójcza to dobra alternatywa dla prezerwatywy?

Gąbka plemnikobójcza to krążek wykonany z gąbki poliuretanowej nasączony środkiem plemnikobójczym. Gąbka jest jednorazowego użytku, posiada regularny, okrągły kształt, wgłębienie w środkowej części oraz tasiemkę, która ułatwia wyciąganie gąbki z pochwy. Prawidłowo włożona gąbka jest niewyczuwalna w trakcie stosunku zarówno dla kobiety jak i mężczyzny.
Gąbka dopochwowa uniemożliwia plemnikom przedostanie się do jajowodów na dwa sposoby: blokuje szyjkę macicy a zawarty w niej środek plemnikobójczy utrudnia plemnikom przemieszczenie się.
Stosowanie gąbki jest bardzo proste należy jednak pamiętać o jednej kluczowej zasadzie: gąbki nie można wyciągnąć z pochwy wcześniej niż 12 godzin po stosunku. Zakłada się ja na chwilę przed stosunkiem i może przebywać w pochwie nawet do 30 godzin, niezależnie od liczby odbytych stosunków.
Gąbka dopochwowa nie zawiera hormonów i może być stosowana przez większość kobiet, które z różnych względów nie mogą polegać na antykoncepcji hormonalnej. Gąbka może być stosowana w każdej fazie cyklu miesięcznego kobiety.
Główną wadą gąbki antykoncepcyjnej jest fakt, że ma ona bardzo niską skuteczność, wskaźnik Pearl`a dla tej metody wynosi od 9 do 25 przypadków zajścia w ciążę na 100 kobiet oraz trudna dostępność na polskim rynku. Jako że,  gąbka nasączona jest środkiem plemnikobójczym, u niektórych kobiet  może ona wywoływać reakcję alergiczną.
Podsumowując gąbka dopochwowa tak jak pozostałe metody antykoncepcyjne ma swoje wady i zalety a działając na zasadzie bariery jest popularność zbliżona jest do kapturka dopochwowego np. FemCap, który również stosuje się z środkiem plemnikobójczym np. żelem Contragel.
, Czy gąbka plemnikobójcza to dobra alternatywa dla prezerwatywy?, Naturalna Płodność

Odwiedź nasz Sklep

Planujesz dziecko ? Szukasz Bezpiecznej Antykoncepcji ?

marker20 (3)

Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

, Czy gąbka plemnikobójcza to dobra alternatywa dla prezerwatywy?, Naturalna Płodność

FemiGlove – Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi

Odwiedź nasz Sklep

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Icon made by Freepik from www.flaticon.com
Translate »