Plastyka intymna . Czym się charakteryzuje ginekologia estetyczna?

, Plastyka intymna . Czym się charakteryzuje ginekologia estetyczna?, Naturalna PłodnośćWygląd kobiecej pochwy czy warg sromowych  może być różnorodny. W czasach pogoni za określonymi kanonami urody niektórym kobietom trudno pogodzić się ze swoim wyglądem –  również miejsc intymnych. Dla wielu z nas pokochanie siebie taką jaką się jest to niezwykle trudne wyzwanie. Czasami wygląd  narządów płciowych stanowi źródło ogromnych kompleksów, blokady fizycznej i psychicznej. Ginekologia estetyczna to niekiedy jedyna szansa na odzyskanie pewności siebie i poczucia atrakcyjności.

Plastyka intymna przestaje być już tematem tabu. Z roku na rok wzrasta liczba kobiet, które poddają się korektom narządów płciowych – najczęściej pochwy, warg sromowych i łechtaczki. Decydują się  na nie panie w różnym wieku. Pacjentki zazwyczaj skarżą się na asymetrię lub nieproporcjonalny wygląd narządów płciowych,  które przyczyniły się do wielu kompleksów . Wiele z nich towarzyszy  kobiecie od dawna, niektóre zaś  powstały w wyniku zmian poporodowych.

Decyzja o korekcie miejsc intymnych powinna być w pełni świadoma i przemyślana.  Operacja zazwyczaj przynosi zadowalające efekty estetyczne, jednak wiąże się z wieloma nieprzyjemnymi konsekwencjami – kilkutygodniową rekonwalescencją, silnym bólem, koniecznością abstynencji seksualnej w tym okresie oraz restrykcyjnymi zasadami higieny, których  kobieta bezwzględnie musi przestrzegać.

Jakim zabiegom poddają się kobiety?

Waginoplastyka

Zabieg ten polega na zmianie wyglądu pochwy, poprzez zwężenie jej. Najczęściej decydują się na niego panie, które już rodziły i ich pochwa uległa silnemu rozciągnięciu, w wyniku czego zmagają się z częstymi infekcjami intymne oraz skarżą się na brak intensywnych doznań seksualnych. Zabieg ten wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym.

Clitoroplastyka

Clitoroplastyka polega na odkryciu przysłoniętej przez fałdy skórne łechtaczki poprzez usunięcie napletka. Zabieg ten ma przywrócić kobiety intensywniejsze doznania seksualne i poczucie estetyki narządów płciowych. Wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym lub podpajęczynówkowym.

Labioplastyka

Opiera się na korekcie wyglądu warg sromowych większych i mniejszych, które w odczuciu kobiety są asymetryczne, zbyt duże lub nadmiernie pofałdowane. Zbyt duże wargi sromowe prócz subiektywnych aspektów estetycznych mogą powodować problemy natury higienicznej. Niektóre kobiety chcą natomiast powiększyć wargi sromowe –  chirurg dokonuje wówczas przeszczepu tkanki tłuszczowej lub korzysta z wypełniaczy tkankowych. Zabieg ten wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym.

TAGI: plastyka intymna, plastyka pochwy, labioplastyka, waginoplastyka, ginekologia estetyczna

 

Leave a Reply

Translate »