Czas przełamać tabu i odpowiedzieć na pytanie : czy w czasie okresu można uprawiać seks?

, Czas przełamać tabu i odpowiedzieć na pytanie : czy w czasie okresu można uprawiać seks?, Naturalna PłodnośćNiektóre kobiety nie wyobrażają sobie współżycia w czasie krwawienia miesiączkowego. Wątpliwe w  tym temacie mogą być kwestie higieny, ryzyka infekcji intymnych czy też obniżonego w czasie miesiączki samopoczucia.  Podejmowanie współżycia w czasie krwawienia ma wielu przeciwników, a  dla niektórych wciąż stanowi temat tabu. Okazuje się jednak, że uprawianie seksu w czasie okresu może mieć także wiele zalet – pozwala m.in.  uwolnić się od przykrych dolegliwości bólowych i napięć które towarzyszą nam w te dni.

Podejmowanie aktywności seksualnej powinno być sprawą indywidualną w danej relacji partnerskiej. Przy zachowaniu pewnych środków ostrożności (np. zastosowaniu prezerwatywy, która uchroni nas przed chorobami przenoszonymi drogą płciową) nie istnieją szczególne przeciwskazania, by uprawiać seks w czasie okresu. W czasie miesiączki kobiece ciało staje się niezwykle wrażliwe na bodźce dotykowe. W związku z tym doznania związane ze współżyciem mogą być również  bardziej intensywne niż na co dzień. Ponadto pochwa  staje się wtedy bardziej wilgotna, więc w przypadku osiągnięcia przez kobietę podniecenia możliwe jest nawet ominięcie gry wstępnej. Dodatkowo pobudzająco może działać fakt niskiego prawdopodobieństwa zajścia w ciąże w tym okresie, więc można dużo pewniej ,,iść na całość”. Z powodu zwiększonej możliwości zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą płciową nie należy jednak rezygnować z użycia prezerwatywy w czasie stosunku. Seks w czasie miesiączki okazuje się również idealnym sposobem na dotkliwe skurcze towarzyszące kobiecie w tym okresie. Podczas orgazmu dochodzi bowiem do wydzielania hormonów, które sprzyjają wygasaniu nieprzyjemnych dolegliwości. Orgazm może jednak nasilać występowanie krwawienia, dlatego dobrze zaopatrzyć się w tampony lub podpaski podczas łóżkowej aktywności.  Dobrze sprawdzić się mogą wtedy specjalne tampony beppy, które nie posiadają sznureczków, a dodatkowo mają niezwykle chłonną formułę.

Wiele kobiet rezygnuje jednak z podejmowania współżycia w czasie okresu ze względu na społeczne lub religijne tabu.  Utrudnione może być również przyjęcie odpowiedniej pozycji, ponieważ nie każda w takiej sytuacji jest wskazana (np. na jeźdźca). Niekiedy też problem leży po stronie podejścia partnera do współżycia w ,,te dni”. Dla niektórych panów widok krwi może być problematyczny i zniechęcać do aktywności seksualnej. Podczas współżycia w czasie okresu istnieje też większe ryzyko zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą płciową oraz wystąpienia infekcji intymnych.

 TAGI: tampon, tampony, seks w czasie okresu, seks w czasie miesiączki

Leave a Reply

Translate »