Nutrikosmetyki dla kobiet

Nutrikosmetyki dla kobiet

Nutrikosmetyki dla kobiet

Nutrikosmetyki dla kobiet Kondycja paznokci, włosów i skóry w dużym stopniu zależy od naszej diety.

Jeśli jest ona uboga, nie dostarcza nam niezbędnych składników odżywczych. Jeśli taka sytuacja utrzymuje się przez dłuższy czas włosy stają się matowe, paznokcie łamliwe,a skórasucha i szorstka. Najbardziej narażone na niedobór witamin są osoby żyjące w ciągłym stresie, palące papierosy i takie,które stosują diety odchudzające ubogie w składniki odżywcze.

Niestety, nie zawsze wystarcza samo wzbogacenie diety,w takich sytuacjach świetnie sprawdzają się nutrikosmetyki. Nutrikosmetyki są bardzo dobrym pomysłem aby uzupełnić niedobory wszelkich witamin i minerałówjeżeli kobieta planuje zajście w ciążę,im zdrowszy organizm tym szybsze i bardziej skuteczne poczęcie. Nutrikosmetyki mają w swoim składzie szereg witamin i minerałów, które maja zbawienny wpływ na kondycję naszej skóry, włosów i paznokci.

Wpływ na nasze włosy ma cynk, krzem i wapń, które odpowiadają za ich wzmocnienie i poprawę wyglądu. Witaminy z grupy A, E, C i B oddziałują na stan naszej skóry: Witamina A: reguluje proces rogowacenia naskórka, Witamina E: ogranicza stany zapalne, poprawia kondycję naczyń włosowatych i pośrednio zmniejsza suchość skóry, Witamina C: wzmacnia naczynia krwionośne i pomaga redukować przebarwienia, Witamina B: łagodzi trądzik i zapalenia błon śluzowych, usuwa tzw. zajady, pomaga przy łojotoku i wypadaniu włosów, a także nieprawidłowym złuszczaniu naskórka.

W skład nutrikosmetyków wchodzą również substancje neutralizujące wolne rodniki,a przez to spowalniające procesy starzenia. Oprócz witamin E i C są to m.in. karotenoidy, flawonoidy, likopen i koenzym Q10. Nutrikosemetyki poprawiają też jędronośc skóry i zmniejszają cellulit dzięki zawartym w nich substancjach wzmacniających włókna kolagenu i elastyny, np. izoflawony naśladujące działanie estrogenów,czyli żeńskich hormonów płciowych.

Leave a Reply

Translate »