Nowa metoda wspomagania rozrodu AneVivo naturalna alternatywa dla In-vitro

embryo-1514192_640AneVivo – mówi się o tej nowoczesnej metodzie leczenia niepłodności, jako alternatywie dla in vitro.  Do zapłodnienia dochodzi w specjalnej kapsułce umieszczanej w macicy. Została stworzona w Lozannie w Szwajcarii, a Polska jest trzecim państwem w Europie, które  w czerwcu tego roku rozpoczęło specjalny program w katowickiej klinice Gyncentrum opierający się na AneVivo.

Jest to metoda wspomaganego rozrodu, podobnie jak in vitro, z tym że do powstania zarodka dochodzi w ciele kobiety, a nie w sztucznym środowisku i płynach syntetycznych. AneVivo polega na 24-godzinnym umieszczeniu silikonowej kapsuły w macicy, która wypełniona jest plemnikami oraz komórkami jajowymi. W związku z tym do zapłodnienia dochodzi w ciele kobiety. Po 24 godzinach wyciąga się kapsułkę i dokonuje selekcji zarodków – słabe zostają odrzucone, natomiast zdrowe z powrotem trafiają do macicy. Cały proces ma miejsce w organizmie matki, w naturalnym środowisku, a nie pod mikroskopem, tak jak w przypadki in vitro. Jest to główny element różniący obie metody wspomaganego rozrodu.  Ponadto wszelkie substancje odżywcze pobierane przez zarodek pochodzą z organizmu kobiety, przez co zapłodniona komórka rozwija się tak samo, jak po normalnym zapłodnieniu. Ma to również bezpośredni związek z lepszym przygotowaniem macicy na stworzenie 9-miesięcznego inkubatora dla dziecka, a także z psychiką przyszłej matki, która od samego początku odczuwa  głębszą więź z dzieckiem.

AneVivo wydaje się również być mniej kontrowersyjne dla środowisk religijnych i konserwatywnych, niż in vitro. W porównaniu z pozostałymi środkami wspomagającymi zapłodnienie, ta forma jest najbardziej naturalna. Katowice są pierwszym polskim miastem, w którym została zastosowana i mogło za darmo skorzystać z niej pierwsze 20 par. Warunkiem przystąpienia do tej metody jest pozytywne przejście badań medycznych, w tym w szczególności jakości plemników.

Ta nowoczesna metoda leczenia niepłodności może z czasem stać się bardziej popularna niż samo in vitro, ponieważ im bliżej naturalnych środków poczęcia, tym chętniej pary będą się decydowały na podjęcie leczenia i prób zapłodnienia.  Może dokonać przełomu w dziedzinie wspomaganego poczęcia. Pierwszych dzieci narodzonych dzięki AneVivo można się spodziewać na początku przyszłego roku.

0 komentarzy

Leave a Reply

, Nowa metoda wspomagania rozrodu AneVivo naturalna alternatywa dla In-vitro, Naturalna Płodność
, Nowa metoda wspomagania rozrodu AneVivo naturalna alternatywa dla In-vitro, Naturalna Płodność

FemiGlove – Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi

, Nowa metoda wspomagania rozrodu AneVivo naturalna alternatywa dla In-vitro, Naturalna Płodność

Odwiedź nasz Sklep !

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Icon made by Freepik from www.flaticon.com
Translate »