bucikiNie możesz zajść w ciążę? Sprawdź swój poziom prolaktyny.

Podwyższona prolaktyna często bywa przyczyną niepłodności, dlatego bardzo ważne jest utrzymywanie jej na odpowiednim poziomie.  

Prolaktyna to hormon produkowany przez przysadkę mózgową. Jest naturalnie podwyższona u kobiet w ciąży i karmiących piersią, ponieważ ma bezpośredni związek z produkcją mleka. Panie, które mają wysoki poziom prolaktyny, a nie są w okresie okołoporodowym mogą doświadczać różnych skutków ubocznych nadmiaru tego hormonu. Są to najczęściej: nieregularne miesiączkowanie, spadek libido, problemy z płodnością, wypadanie włosów, problemy z wagą, nieuzasadniony wyciek mleka z piersi, bolesność i nadwrażliwość piersi, bóle głowy, suchość oczu itd. Przyczyny bywają różne, np.: niedoczynność tarczycy, stres, gruczolak przysadki mózgowej, niewydolność nerek itp.

Nieprawidłowy poziom prolaktyny należy leczyć, ale najpierw warto posłużyć się naturalnymi sposobami, takimi jak odpowiednio zbilansowana dieta. Aby obniżyć prolaktynę należy jeść produkty bogate m.in. w witaminę B6 (banany, ziemniaki), B3, E, C, cynk.  Wszystkie te witaminy i mikroelementy skutecznie walczą z wysokim  stężeniem tego hormonu. Pomaga również zażywanie ziołowego wyciągu  z niepokalanka  mnisiego, który wykazuje działanie obniżające poziom prolaktyny w organizmie. Nawet przy farmakoterapii warto wspomagać się naturalną suplementacją wymienionych witamin, co wzmocni i przyspieszy oczekiwany efekt.

 

0 komentarzy

Leave a Reply

, Nie możesz zajść w ciążę? Sprawdź swój poziom prolaktyny., Naturalna Płodność
, Nie możesz zajść w ciążę? Sprawdź swój poziom prolaktyny., Naturalna Płodność

FemiGlove – Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi

, Nie możesz zajść w ciążę? Sprawdź swój poziom prolaktyny., Naturalna Płodność

Odwiedź nasz Sklep !

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Icon made by Freepik from www.flaticon.com
Translate »