, CIĄŻA: Korzystanie z telefonu w ciąży, Naturalna PłodnośćCIĄŻA: Korzystanie z telefonu w ciąży. Czy jest bezpieczne? Czy kobieta w ciąży powinna zaprzestać używania telefonu?

Życie bez smartfona? Trudno to sobie wyobrazić. W dzisiejszych czasach wydaje się być niezbędnym narzędziem komunikacji oraz znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie. Jednak według niektórych badań, promieniowanie wydzielanie przez telefon komórkowy może negatywnie wpływać na zdrowie rozwijającego się w brzuchu matki dziecka. Czy kobieta w ciąży powinna zaprzestać używania telefonu?

Ciężarne kobiety mogą odetchnąć z ulgą. Najnowsze badania naukowców z Norwegii dostarczają jasnych dowodów na to, że ekspozycja na pole elektromagnetyczne wydzielane przez telefon komórkowy w żaden sposób nie wpływa na rozwój neurologiczny dziecka. Jak podają badacze, przesłanki o rzekomej szkodliwości promieniowa wynikają z publikacji w mediach wyników eksperymentalnych badań, które są przeprowadzane na zwierzętach . W rzeczywistości  często są one niejednoznaczne i niespójne.

Ostatnie badania przeprowadzone pod tym kątem oparte były na obserwacjach tysiąca kobiet i ich dzieci. Hipotezy o szkodliwości promieniowania na rozwój dziecka nie zostały potwierdzone. Nie zaobserwowano żadnych szkodliwych skutków użytkowania telefonu przez kobiety na neurorozwój dziecka – jego umiejętności komunikacyjnych, funkcji motorycznych czy zdolności językowych.

W czasie badania uczestniczki zostały poproszone o wypełnienie kwestionariusza  dotyczącego korzystania z telefonu komórkowego w okresie ciąży oraz o ocenę rozwoju ich dzieci między 3 a 5 rokiem życia. Co ciekawe, badanie ujawniło, że użytkowanie telefonu nie tylko nie wywołuje szkodliwych skutków, ale  może wręcz pozytywnie oddziaływać na rozwój płodu. Wnioski z badań pokazały bowiem, że dzieci matek korzystających w czasie ciąży z telefonu komórkowego, w wieku 3 lata znacznie rzadziej miały problemy z motoryką.

Ustalono, że dzieci urodzone przez kobiety używające telefonu  komórkowego w okresie ciąży miały 27 proc. niższe ryzyko wystąpienia trudności z formułowaniem zdań złożonych, 14 proc. niższe ryzyko wystąpienia problemów z gramatyką, 31 proc. niższe ryzyko opóźnień w rozwoju językowym oraz 18 proc. niższe ryzyko słabszego rozwoju motorycznego w wieku 3 lat, w porównaniu z dziećmi matek, które w ciąży w ogóle go nie używały. Jednak jak uspakajają naukowcy wyniki te nie mówią o tym, że to bezpośredni wpływ urządzenia ochrania rozwijające się dziecko przed pojawieniem się  różnych zaburzeń, ale szereg czynników psychologiczno-demograficznych, który wiążę się z  jego częstym korzystaniem. Nie mniej nie wskazano, by pole elektromagnetyczne emitowane przez telefonu komórkowe niosło za sobą szkodliwe konsekwencje.

TAGI: ciąża, jak zajść w ciążę, zajść w ciążę, dni płodne, owulacja, rozwój dziecka

 

 

 

.

0 komentarzy

Leave a Reply

, CIĄŻA: Korzystanie z telefonu w ciąży, Naturalna Płodność
, CIĄŻA: Korzystanie z telefonu w ciąży, Naturalna Płodność

FemiGlove – Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi

, CIĄŻA: Korzystanie z telefonu w ciąży, Naturalna Płodność

Odwiedź nasz Sklep !

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Icon made by Freepik from www.flaticon.com
Translate »