Czy żele wspomagające poczęcie są skuteczne?

Czy żele wspomagające poczęcie są skuteczne?

Czy żele wspomagające poczęcie są skuteczne?

Próby poczęcia dziecka czasami przeciągają się w czasie. Niektóre kobiety czują się rozczarowane, że pomimo regularnego współżycia przez kilka cykli nie udaje się im zajść w ciążę. Zazwyczaj nie stanowi to powodu do zmartwień. Uznaje się, że dopiero po roku bezowocnych starań para powinna udać się na badania płodności. W tym czasie może skorzystać z nieinwazyjnych metod, które mogą przyspieszyć zajście w ciążę. Jednym z rozwiązań może być stosowanie  specjalnych żeli intymnych, które pomagają przyspieszyć poczęcie.

Żel wspomagający poczęcie – działanie

Pary, które chcą przyspieszyć moment poczęcia maluszka mają dziś do dyspozycji wiele naturalnych metod, które wspomagają zajście w ciążę. Między innymi są to specjalistyczne żele intymne, które sprzyjają zajściu w ciąży. Żele te w składzie posiadają substancje, która zapewniają optymalne dla plemników środowisko, sprzyjające ich ruchliwości i przeżywalności.

Jednym z tego typu środków jest rekomendowany PreFert Vaginal Gel.  Środek ten posiada zgodne z płodnym śluzem szyjki macicy ph (między 7 a 7,4) które zapewnia korzystne warunki ułatwiające przeżycie plemników. Ponadto zmniejsza barierę osmotyczną wydzieliny pochwy, dzięki czemu możliwe jest ich szybsze dotarcie w głąb szyjki macicy. PreFert Vaginal Gel dodatkowo zawiera bioaktywny arabinogalakten, czyli specjalny środek wspomagający żywotność i aktywność plemników. Nawilżająca formuła żelu zwiększa natomiast komfort współżycia i eliminuje suchość pochwy.

Jak stosować żel wspomagający poczęcie?

Ze środka PreFert zaleca się korzystać w trakcie 3 najbardziej płodnych dni w ciągu cyklu kobiety (w okresie owulacji), a więc wtedy kiedy istnieje największe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. PreFert powinien być stosowany raz w ciągu 24 godzin, najlepiej około 5 minut przed współżyciem. Jego użytkowanie nie powinno przyswoić kobiecie większych problemów.

Przed podjęciem współżycia należy za pomocą specjalnego aplikatora wprowadzić do pochwy żel z jednej porcji. Następnie aplikator należy wypłukać i trzymać go aż do następnego użycia żelu. Po tych czynnościach można podjąć aktywność seksualną (zakończoną wytryskiem wewnątrz pochwy). Stosowanie żeli wspomagających poczęcie może być traktowane jako wsparcie w okresie starań o dziecko. Nie sprawdzi się jednak w przypadku stwierdzonej niepłodności (którą leczy się w specjalnych klinikach leczenia niepłodności).

Żele intymne wspomagające zapłodnienie zawierają bezpieczne składniki, które nie powinny wywoływać reakcji alergicznej. Jeśli jednak kobieta zauważy u siebie niepokojące objawy świadczące o alergii powinna jak najszybciej zaprzestać użytkowania środka. Należy również pamiętać o tym, że żele wspomagające zapłodnienie nie powinny być stosowane w przypadku zakażeń lub urazów pochwy.

Przeczytaj także:

Komputery cyklu do skutecznego wyznaczania dni płodnych i niepłodnych

Skuteczność i zasada działania testów owulacyjnych ze śliny

TAGI: żel wspomagający poczęcie, żel wspomagający zapłodnienie, ruchliwość plemników, zapłodnienie, jak zajść w ciążę

 

 

 

 

 

 

 

 

0 komentarzy

Leave a Reply

żel wspomagający płodność, Czy żele wspomagające poczęcie są skuteczne?, Naturalna Płodność
żel wspomagający płodność, Czy żele wspomagające poczęcie są skuteczne?, Naturalna Płodność
FemiGlove – Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi
żel wspomagający płodność, Czy żele wspomagające poczęcie są skuteczne?, Naturalna Płodność

Odwiedź nasz Sklep !

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Icon made by Freepik from www.flaticon.com
Translate »