pregnant-1597889_640Zajście w Ciążę po poronieniu

Poronienie i utrata dziecka, które nosiło się pod piersią zawsze wiąże się z ogromnym przeżyciem i obciążeniem psychicznym matki. Równocześnie towarzyszy temu lęk związany z kolejnym zajściem w ciążę. Jest to naturalne i trudno się dziwić takiej reakcji. Kiedy jednak minie pierwszy szok i emocje opadną, pojawia się pytanie, kiedy będzie można podjąć kolejną próbę.

Po pierwsze, najważniejsze jest, aby nic nie robić na siłę. Poronienie to ciężkie, psychiczne doświadczenie, z którym najpierw trzeba się wewnętrznie pogodzić i  pokonać strach związany z myślami, czy kolejna próba nie przebiegnie podobnie. Trzeba jednak pamiętać, że zdecydowana większość kobiet, które poroniły, rodzą później zdrowe dzieci.

Kiedy zdecydujemy się spróbować kolejny raz warto zastanowić się, jaki czas będzie na to odpowiedni. Funkcjonują różne opinie dotyczące tego, kiedy kobiecy organizm jest gotowy na podjęcie drugiej próby. Jedna z nich mówi, że po poronieniu można starać się o dziecko już przy kolejnej owulacji. Kolejna, że najlepiej odczekać co najmniej 3 cykle menstruacyjne – i ta właśnie wydaje się najbardziej uzasadniona. Błona śluzowa musi się odbudować i odpowiednio wygoić, tak aby w przyszłości jajeczko miało dobre warunki do zagnieżdżenia. Dzięki temu spada ryzyko przerośnięcia łożyska. Nie oznacza to jednak, że poczęcie dziecka już w pierwszym cyklu po poronieniu  musi zakończyć się niepowodzeniem. Decyzja zawsze należy do przyszłych rodziców. Znaczenie ma również fakt, czy podczas poronienia tkanki płodu zostały wydalone samoistnie, czy trzeba było dokonać zabiegu łyżeczkowania. Po nim organizm faktycznie może się dłużej regenerować.

0 komentarzy

Leave a Reply

, Zajście w ciążę po poronieniu, Naturalna Płodność
, Zajście w ciążę po poronieniu, Naturalna Płodność

FemiGlove – Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi

, Zajście w ciążę po poronieniu, Naturalna Płodność

Odwiedź nasz Sklep !

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Icon made by Freepik from www.flaticon.com
Translate »