girl-18918_640Planowanie płci dziecka. Czy to możliwe?

Z pewnością wielu z nas, choć raz w życiu, zastanawiało się, czy w przyszłości wolałoby mieć córkę, czy syna.  Jest to naturalne, ponieważ każdy ma własne wyobrażenia związane z rodzicielstwem i tym, czy chciałoby się zaplatać warkocze, czy też chodzić na mecze piłki nożnej swojej pociechy. Dla przyszłych rodziców zawsze najważniejszym czynnikiem jest zdrowie dziecka, ale często konkretna płeć bywa również jednym z elementów, który pragnęlibyśmy móc sobie wymarzyć. Pytanie tylko, czy mamy na to jakikolwiek wpływ? Otóż – owszem! Mimo że nigdy nie będzie 100% pewności, co do płci dziecka, które zostanie poczęte, ale można trochę pomóc naturze i zwiększyć prawdopodobieństwo narodzin dziewczynki lub chłopca.

Płeć dziecka uzależniona jest między innymi od tego, kiedy dokładnie komórka jajowa zostanie zapłodniona. Największe prawdopodobieństwo poczęcia chłopca ma miejsce w dzień owulacji, ponieważ plemniki o chromosomie męskim Y mają ładunek elektryczny ujemny – są bardzo ruchliwe, ale krótko żyją. Mogą dzięki temu dotrzeć jako pierwsze do komórki jajowej. Natomiast, jeśli planuje się poczęcie dziewczynki, najlepiej współżyć przed jajeczkowaniem (ok. 2-3 dni przed), ponieważ plemniki o żeńskim chromosomie X i dodatnim ładunku elektrycznym są mniej ruchliwe, ale za to żyją dłużej.

W całym procesie wyznaczania dni płodnych oraz owulacji bardzo pomaga nowoczesny komputer cyklu –  Cyclotest myPlan czy Cyclotest Baby, którego działanie opiera się m.in. na naukowym stwierdzeniu, że komórka jajowa w zależności od dnia cyklu ma potencjał elektryczny dodatni lub ujemny. Urządzenie to w znaczny sposób ułatwia kobiecie ustalić, na jakim etapie cyklu menstruacyjnego jest w danym momencie i czy to odpowiedni czas na współżycie, tak by zwiększyć prawdopodobieństwo poczęcia dziewczynki lub chłopca.

0 komentarzy

Leave a Reply

, Planowanie płci dziecka. Czy mamy wpływ na płeć dziecka?, Naturalna Płodność
, Planowanie płci dziecka. Czy mamy wpływ na płeć dziecka?, Naturalna Płodność

FemiGlove – Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi

, Planowanie płci dziecka. Czy mamy wpływ na płeć dziecka?, Naturalna Płodność

Odwiedź nasz Sklep !

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Icon made by Freepik from www.flaticon.com
Translate »