adult-1822413_640

Skuteczna odwracalna metoda antykoncepcyjna na wakacje

Lato i okres wakacyjny sprzyjają częstym wyjazdom, na których  chcemy się zrelaksować, zapomnieć o problemach i cieszyć się życiem. Jest to dobry moment na zawarcie nowych znajomości, które zazwyczaj są bliskie, ale przelotne i krótkie.  Nim jednak damy się porwać chwili i wakacyjnym uniesieniom warto wcześniej pomyśleć, jaki sposób antykoncepcji będzie dla nas najwygodniejszy i jednocześnie najskuteczniejszy w tym okresie. Zastanówmy się również, czy nasza dotychczasowa forma antykoncepcji sprosta specyficznym, wakacyjnym wymaganiom.

Czy popularna pigułka hormonalna, o której często mówi się, że jest najlepszą formą antykoncepcji sprawdzi się w tym przypadku? Otóż wydaje się, że nie jest ona najlepszym rozwiązaniem na wakacyjne wyjazdy. Po pierwsze ładowanie w siebie codziennych dawek hormonów nie ma większego sensu, jeśli nie posiada się stałego partnera i jedynie bierze pod uwagę wakacyjne „szaleństwa”. Nigdy też przecież nie możemy być pewne, czy w ogóle przydarzy nam się okazja przygodnego seksu, a branie pigułek „ w ciemno” jest absurdalne. Poza tym tabletki najpierw musi przepisać lekarz i należy zacząć przyjmować je pierwszego dnia miesiączki, co oznacza, że planowanie takiej metody antykoncepcji należałoby zacząć już dużo wcześniej. Tabletki trzeba także przyjmować regularnie, najlepiej co do godziny, co przy urlopowym rozpasaniu może nie być zbytnio komfortowe. Wakacje to także liczne imprezy do białego rana zazwyczaj zakrapiane sporą dawką alkoholu, co po paru godzinach podobnej zabawy może kończyć się dłuższą wizytą w toalecie. Ma to ścisły związek z działaniem tabletki antykoncepcyjnej, ponieważ wymioty i biegunka, które nastąpią pare godzin po zażyciu pigułki – obniżają jej skuteczność i zwiększają ryzyko ciąży. Najważniejszą jednak kwestią, której nie spełniają tabletki antykoncepcyjne, ani żadne inne metody hormonalne, a także chemiczne i naturalne jest sprawa zabezpieczenia nie tylko przed nieplanowaną ciążą, ale również przed groźnymi chorobami przenoszonymi drogą płciową, w tym wirusem HIV. W przypadku przelotnych znajomości i przygodnego seksu ma to ogromne znaczenie.

Na jaką w takim razie metodę antykoncepcyjną powinniśmy się zdecydować wybierając się na wakacje, skoro popularna pigułka antykoncepcyjna nie spełnia wszystkich wakacyjnych wymogów? Odpowiedź jest prosta. Obie funkcje – antykoncepcyjną oraz chroniącą w znacznym stopniu przed chorobami – spełnia oczywiście prezerwatywa i to ona powinna znaleźć się w każdej wakacyjnej torbie podróżnej zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Można  łączyć ją dowolnie z każdą inną metodą antykoncepcyjną, choć sama w sobie jest wysoko skuteczna (odpowiednio stosowana ma skuteczność na poziomie 98%). Warto pamiętać, że prezerwatywy trzeba przechowywać w suchym i chłodnym miejsc, gdyż wysokie temperatury im szkodzą, co wiąże się ze zmniejszeniem skuteczności działania. Najlepiej kupić je w aptece, gdyż mamy wtedy pewność, że ich jakość będzie na najwyższym poziomie. Zapakujmy je jeszcze w domu, żeby w przypadku nagłej potrzeby zawsze były pod ręką.

Wakacje to czas, kiedy każdy z nas daje sobie trochę luzu i czerpie przyjemność z każdej chwili. Mimo to nie zapominajmy nigdy o zdrowym rozsądku, tak, by wspominać ten czas jedynie w pozytywny sposób.

 

 

 

 

0 komentarzy

Leave a Reply

, Skuteczna odwracalna metoda antykoncepcyjna na wakacje, Naturalna Płodność
, Skuteczna odwracalna metoda antykoncepcyjna na wakacje, Naturalna Płodność
, Skuteczna odwracalna metoda antykoncepcyjna na wakacje, Naturalna Płodność

FemiGlove – Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi

Odwiedź nasz Sklep

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Translate »