Czy można zajść w ciążę uprawiając petting?

Petting a ciąża

Petting a ciąża

Petting to forma aktywności seksualnej (stosunku płciowego) bez penetracji, czyli wprowadzania członka do pochwy.Polega na pieszczeniu stref erogennych partnera, w tym narządów płciowych. Do pettingu zalicza się również seks oralny.Generalnie jest to forma pieszczot erotycznych mająca zastąpić pełen stosunek płciowy (z penetracją i wytryskiem wpochwie), mogąca prowadzić do uzyskania satysfakcji seksualnej (orgazmu).

Ponieważ w trakcie pettingu nie następuje wprowadzenie członka do pochwy, szanse na zapłodnienie są znikome. Pomimo tego istnieją sytuacje w których plemniki mogą przedostać się do pochwy i dalejpetting, Czy można zajść w ciążę uprawiając petting?, Naturalna Płodność do dróg rodnych kobiety i zapłodnić komórkę jajową.

Zapłodnienie ma miejsce tylko wtedy gdy komórka jajowa połączy się z plemnikiem, może do tego dojść w okresie płodnym kobiety czyli 3-4 dni przed owulacją i 2 dni po owulacji. Komórka jajowa żyje zaledwie niecałe 24 godziny a plemniki żyją w drogach rodnych kobiety do 72 godzin.

Do zapłodnienia w trakcie uprawiania pettingu może dojść w sytuacji gdy dojdzie do wytrysku bezpośrednio na narządy płciowe kobiety. Dużo mniejsze prawdopodobieństwo ciąży niesie za sobą przeniesienie spermy do pochwy za pomocą palca, ponieważ plemniki są bardzo wrażliwe na zmiany środowiska suchość skóry czy zbyt wysoka/niska temperatura powodują ich szybkie obumieranie.

Aby uniknąć ryzyka zajścia w ciążę podczas pettingu należy pamiętać o kilku zasadach:

1.       Narządy płciowe męskie i żeńskie nie powinny mieć ze sobą kontaktu.
2.       W przypadku wytrysku należy uważać by nie przenieść spermy na narządy płciowe kobiety.
3.       Jeśli sperma znajduje się na rękach należy je dokładnie umyć lub wytrzeć ręcznikiem papierowym.

Leave a Reply

Translate »