Sperma - właściwości, skład, wpływ na kobietę

Sperma – właściwości, skład, wpływ na kobietę

Sperma jest to biała, mętna wydzielina produkowana przez męski organizm w najądrzach, prostacie, gruczołach opuszkowo-cewkowych i pęcherzykach nasienia. Wydostaje się w trakcie wytrysku (ejakulacji), czyli w punkcie kulminacyjnym podniecenia seksualnego i ma przede wszystkim właściwości  prokreacyjne. Większość osób, utożsamia ją głównie z plemnikami, jednak stanowią one jedynie 1% całego nasienia!

Sperma to tak naprawdę bogactwo wielu różnych składników odżywczych. Składa się między innymi z: witamin, aminokwasów, minerałów, węglowodanów, związków organicznych, lipidów, hormonów steroidowych. Temat odziaływania spermy na kobiety jest dość sporny. Jedni twierdzą, że ma wiele właściwości prozdrowotnych i korzystnie działa na wiele aspektów życia kobiety.

Mówi się, że sperma wybiela zęby, działa antydepresyjnie, wzmaga libido, jest cennym źródłem białka i witamin, obniża ciśnienie krwi, działa przeciwzmarszczkowo. Ile jest w tych teoriach prawdy, a ile męskiego punktu widzenia, mającego na celu zachęcić kobiety do połykania nasienia podczas seksu? Otóż nie ma rzetelnych badań, które potwierdzały by te założenia. Można w tym przypadku mówić z pewnością  jedynie o składnikach zawartych w spermie. A w związku z tym przypisuje się im się różnego rodzaju działanie, np. zawartość serotoniny i prostagladyny ma działanie antydepresyjne; zawartość licznych białek powoduje redukcje zmarszczek i naciągnięcie naskórka. Ta ostatnia teoria ma spory rozgłos w przemyśle kosmetycznym, ponieważ sperma staje się coraz częściej składnikiem różnych kremów i maseczek. Są panie, które otwarcie twierdzą, że same przyrządzają sobie tego typu maseczki.

Smak spermy uzależniony jest od trybu życia i diety, którą prowadzi mężczyzna. Gdy będzie jadł dużo przetworzonych produktów i czerwonego mięsa, korzystał  z używek: pił alkohol, palił papierosy itd. to sperma będzie miała kwaśny lub gorzkawy smak. Można go poprawić pijąc dużą ilość wody oraz jedząc owoce, np. ananasy, banany, czy jabłka.

Stosunek kobiet do nasienia jest bardzo różny. Niektórym kobietom sperma zupełnie nie przeszkadza i podczas seksu oralnego są skłonne ją połykać. Jest to dla nich naturalny element łóżkowej rzeczywistości. Jednak są także panie, których smak i zapach spermy całkowicie odrzuca. Odmawiają wtedy seksu oralnego, a tym bardziej połykania nasienia. Niektóre zaraz po stosunku biegną płukać gardło lub wziąć prysznic. Mężczyźni również różnie podchodzą do kwestii swojego nasienia – niektórzy nie mają oporów, by całować się z partnerką, która chwile wcześniej dominowała w seksie oralnym, inni – całkowicie odmawiają całowania. Jest to z pewnością także kwestia bliskości i zaufania między partnerami.

 

TAGI: sperma, plemniki, stosunek płciowy

Translate »