, Czego nie należy robić przed seksem, Naturalna PłodnośćRegularna aktywność seksualna wpływa na komfort naszego życia, korzystnie oddziałując na fizyczne i psychiczne funkcjonowanie człowieka i stanowi klucz do udanego życia partnerskiego. Okazuje się jednak, że istnieje wiele przeszkód, które mogą zgasić płomień miłosnych uniesień. Na co lepiej uważać przed seksem?

  1. Nie objadaj się

Duża ilość, w szczególności ciężkostrawnego jedzenia może wywołać zmęczenie i uczucie ciężkości, a w efekcie odebrać ochotę na miłosne igraszki. Werwy w łóżku mogą natomiast dodać orzechy lub owoce.

  1. Zrezygnuj z napojów energetycznych

Energetyk doda ci energii do łóżkowej aktywności. Nie licz jednak na długotrwały efekt tego działania. Zawarty w nim cukier będzie działał pobudzająco tylko przez chwilę. Niedługo po spożyciu napoju energetycznego możesz poczuć silne zmęczenie –  w wyniku gwałtownego spadku cukru we krwi.

  1. Nie myśl za dużo

Seks to zdecydowanie nie najlepszy moment na życiowe refleksje oraz snucia planów pt. ,,co jutro zrobię na obiad”. Nadmierne rozmyślanie przed oraz w trakcie stosunku może sprawić, że ochota na współżycie odejdzie. Odwracanie uwagi od przyjemnych rzeczy znacząco obniża libido, dlatego postaraj się, by nic cię wtedy nie rozpraszało.

  1. Unikaj preparatów na bazie mentolu

Wiele osób, którym zależy na świeżym oddechu podczas łóżkowej aktywności stosuje wcześniej gumy miętowe lub inne preparaty na bazie mentolu. Okazuje się, jednak, że wcale nie sprzyjają one miłosnym uniesieniem. W przypadku mężczyzn mentol może obniżać poziom testosteronu, który odpowiedzialny jest  za pożądanie.

  1. Nie skupiaj się nadmiernie na swoim wyglądzie

Nadmierne skupianie się na mankamentach swojej urody z pewnością nie przyniesie niczego dobrego w łóżku. Myślenie o nich może tylko obniżyć libido i chęć do podjęcia aktywności seksualnej. Twój partner prawdopodobnie nawet nie zwraca uwagi na to co stanowi dla ciebie źródło kompleksów.

  1. Papierosy i alkohol zostaw na później

Papierosy niestety w skuteczny sposób potrafią ugasić pragnienie seksualne – nieprzyjemny zapach z ust osoby palącej z pewnością nie zachęca do łóżkowych igraszek. Jeśli jesteś palaczem lepiej zdecyduj się na papierosa po zakończonym stosunku. Podobnie sprawa wygląda z alkoholem. Oczywiście lampka wina może rozbudzić pożądanie i nie powinna stanąć na przeszkodzie podjęcia aktywności seksualnej. Jednak większe ilości alkoholu mogą upośledzić podstawowe funkcje organizmu i uniemożliwić odbycie stosunku. W przypadku mężczyzn mogą dodatkowo powodować problemy z erekcją.

 

TAGI: seks, współżyć seksualnie, aktywność seksualna, czego nie robić przed seksem

 

Translate »