rozszerzacze 5Ból w trakcie stosunku – przyczyny, porady,rozwiązania.

Bolesny stosunek płciowy (dyspareunia) to problem z którym boryka się co raz więcej kobiet.  Co więcej przestaje byćto już tylko kłopot kobiet a staje się problem obojga partnerów, ból w trakcie stosunku sprawia, że partnerka ma corazmniejszą ochotę na współżycie do może prowadzić do frustracji na tle seksualnym a w efekcie do rozstania.

Przyczyn bolesnego stosunku jest kilka i one uwarunkowane zarówno fizycznie jak i psychicznie. Najczęstszymifizycznymi  przyczynami odczuwania bólu w trakcie stosunku jest niewystarczające nawilżenia, infekcje, choroby,uczulenia czy poród. Jeśli chodzi o przyczyny o podłożu psychicznym to mogą to być traumy i leki związane z nieudanympożyciem seksualnym, gwałtem lub przemocą.
Do najczęstszych chorób, które sprawiają że zbliżenie intymne jest bolesne należą:
  • Pochwica: mimowolne skurcze mięśni w okolicach pochwy, powodujące zamykanie się ścian pochwy iniemożność penetracji,
  • Endometrioza: obecność błony śluzowej poza macicą,
  • Niewystarczające nawilżenie pochwy tzw. Suchość powodująca ból przy wprowadzaniu członka do pochwy,
  • Wulwodynia: chroniczny ból lub dyskomfort objawiający się uczuciem palenia, kłócia lub podrażnienia wgenitaliach żeńskich,
  • Tyłozgięcie macicy: nieprawidłowość anatomiczna sprawiająca ból przy głębokiej penetracji
 
Co zrobić by fizyczne zbliżenie z ukochaną osobą nie kojarzyło się z bólem i dyskomfortem? W przypadku chorób, stanówzapalnych  czy alergii najpierw należy udać się do lekarza ginekologa w celu wyleczenie lub zaleczenia danego schorzeniaa następnie do seksuologa, który zadba o stronę psychiczną tego złożonego problemu. Seksuolog nie tylko wysłucha iwesprze kobietę zmagającą się z dyspareunią a także zaleci jak stopniowo pozbywać się problemu.
 
Jedną z metod jest stosowanie rozszerzaczy pochwy, które mają za zadania stopniowo zwiększać elastyczność ścianpochwy, umożliwiając stosunek płciowy. Komplet rozszerzacze pochwy to zestaw 5 dilatorów w kształcie lejka o różnychkolorach i wymiarach. Każdy rozszerzacz posiada dwie średnice górną i dolną i inną długość.  Najmniejszy z nich(jasnoniebieski) ma 122mm długości, największy (beżowy) 177mm.
 
Rozszerzacza pochwy (dilatory) służą do samodzielnego i domowego użytku oraz ćwiczeń związanych z rozciąganiemścian pochwy. Rozciąganie pochwy należy rozpocząć od najmniejszego rozszerzacza i wraz ze wzrostem komfortupsychicznego odczuwanego przez kobietę zwiększać rozmiar. Dilatory mogą być używane w pozycji leżącej z jedną nogąuniesioną lub opartą na krześle.
Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, rozszerzacze należy stosować codziennie. Jeśli po użyciu najmniejszego z rozszerzaczykobieta nie czuje bólu ani dyskomfortu psychicznego, należy natychmiast przejść do użycia następnego (rozmiarem)dilatora. Jeżeli największy z rozszerzaczy nie sprawia bólu, para może rozważyć penetrację podczas stosunku płciowego.
dilatoren-vagiwell-5er-set-1_smallvagiwellgesamt72dpi
ból w trakcie stosunku, Ból w trakcie stosunku – przyczyny, porady, rozwiązania, Naturalna Płodność
ból w trakcie stosunku, Ból w trakcie stosunku – przyczyny, porady, rozwiązania, Naturalna Płodność

Odwiedź nasz Sklep

Planujesz dziecko ? Szukasz Bezpiecznej Antykoncepcji ?

marker20 (3)

Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Cyclotest® myWay – Komputer cyklu Antykoncepcji Bez Hormonów
ból w trakcie stosunku, Ból w trakcie stosunku – przyczyny, porady, rozwiązania, Naturalna Płodność

Jak Wyznaczyć Dni Płodne i Niepłodne

Wystarczy TYLKO kropla śliny. Wynik JUŻ po 5 minutach !

Odwiedź nasz Sklep

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Icon made by Freepik from www.flaticon.com
Translate »