, Nowotwory najczęściej występujące u kobiet w Polsce, Naturalna Płodność

Nowotwory najczęściej występujące u kobiet w Polsce

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego w raporcie opublikowanym w 2013 roku, donosi, że zachorowalność nanowotwory złośliwe w Polsce jest wyższa niż w innych krajach europejskich, ze względu na niską świadomość badańprofilaktycznych. Instytut w swoim raporcie wymienia również choroby nowotworowe, na które najczęściej zapadają Polki
 
nowotwory złośliwe płuc, tchawicy, oskrzeli
nowotwór złośliwy piersi i sutka
nowotwór złośliwy jelita grubego
nowotwór złośliwy szyjki macicy
nowotwór złośliwy żołądka
O ile we wcześniejszych latach w ilości i rodzaju najczęściej wykrywanego nowotworu przodował rak piersi, o tyle na dzieńdzisiejszy jego miejsce zajął rak płuc. Nie zmienia to jednak faktu, w dalszym ciągu ilość zachorowań na raka piersi jestbardzo wysoko i zbiera ogromne żniwo. Najnowsze dane epidemiologiczne wskazują, z obecnej populacji kobiet, co 14 Polka zachoruje na raka piersi a w przedziale wiekowym 40-54 rak piersi jest najczęstszą przyczyną zgonów.
Kluczem do zmniejszenia liczby zachorowań na raka piersi jest profilaktyka, w krajach rozwiniętych szanse na wyleczenienowotworu piersi szacowane na 70-90% podczas gdy w Polsce ten wskaźnik wynosi jedynie 60%.
Badanie USG i mammografia to sposoby na rozpoznanie raka piersi, które powinny być wykonywane systematycznie wgabinetach lekarskich lub poradniach onkologicznych. Badania lekarskie powinny być poparte  regularnym, comiesięcznymsamodzielnym badaniem piersi wykonywanym w domowym zaciszu. Statystyki donoszą, najwięcej zmian w piersiachwykrywanych jest przez same kobiety a wczesne wykrycie nieprawidłowości prowadzi do szybszej diagnozy i  zwiększeniaszans na całkowity powrót do zdrowia. Jak wiadomo im szybciej wykryty nowotwór tym większe szanse na jegowyleczenie.
Wiele kobiet zaniedbuje samodzielne badanie piersi w uwagi na brak wiedzy podczas gdy samo badanie jest banalnieproste i zajmuje tylko 10-15 minut raz w miesiącu. Przeprowadzenie badania można jeszcze usprawnić i ułatwić zapomocą FemiGloveSpecjalnej Rękawicy do Samodzielnego Badania Piersi, która zwiększa czułość dotyku palców nawet 8-krotnie. Rękawica  FemiGlove ma za zadanie wyczucie nawet najmniejszej nieprawidłowości w piersi, gdyż działa jak „szkło powiększające”  lokalizując i powiększając zgrubienie.
Przeprowadzenie samodzielnego badania piersi z użyciem takiej rękawicy jest prostą i skuteczną metodą wykrywania nowotworów we wczesnym ich stadium. Profilaktyka, szybka diagnoza i natychmiastowe rozpoczęcie leczenia mogą w znaczący sposób wpłynąć na statystyki zachorowań kobiet na nowotwór piersi w Polsce i podnieść pozycję Polski w światowych rankingach.
, Nowotwory najczęściej występujące u kobiet w Polsce, Naturalna Płodność

FemiGlove – Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi

, Nowotwory najczęściej występujące u kobiet w Polsce, Naturalna Płodność

Odwiedź nasz Sklep !

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Icon made by Freepik from www.flaticon.com
Translate »