, Kobiece piersi – ich budowa i rola., Naturalna PłodnośćKobiece piersi – ich budowa i rola.

Kobiece piersi to jeden z głównych elementów składających się na pełnię atrakcyjności każdej kobiety. Wszystkie marzymy o pięknym i jędrnym biuście. Ma to bezpośrednio związek z wysokim zainteresowaniem, jakie przejawiają mężczyźni w stosunku do tej części kobiecego ciała. Wielu panów wręcz bezceremonialnie wykazuje to zainteresowanie i nie może oderwać wzroku od wyeksponowanego dekoltu. Trudno się jednak dziwić, ponieważ piersi należą do wyjątkowo erogennej strefy i w naszej kulturze są atrybutem seksualności i pożądania.

Wygląd i estetyka piersi ma duże znaczenie nie tylko dla mężczyzn, ale i dla kobiet, czego dowodem są tak liczne operacje plastyczne, w celu powiększenia, czy podniesienia piersi. Ma to związek z samooceną, poczuciem samoakceptacji i potrzebą czucia się atrakcyjną w oczach mężczyzn.  Wygląd jednak to drugorzędna sprawa, jeśli chodzi o kwestię biustu, ponieważ najważniejszą cechą jest oczywiście ich zdrowie.

Budowa piersi

Piersi są największym gruczołem, jaki posiada człowiek, który jest bardzo podatny na zmiany wizualne spowodowane m.in. wiekiem, zmianą wagi, ciążą, karmieniem piersią, stylem życia itd. Piersi zaczynają rozwijać się i rosnąć w okresie dojrzewania. W tym czasie nabierają kształtu, chociaż wiele zależy od predyspozycji genetycznych, a także trybu życia. Jeśli nagle zaczniemy chudnąć, piersi mogą stracić jędrność i opaść, podobnie bywa również po karmieniu piersią, kiedy objętość biustu zwiększa się, a potem maleje, gdy kobieta przestaje karmić.

Wygląd piersi jest zazwyczaj półkolisty lub stożkowy, na który składa się brodawka i znajdująca się wokół niej otoczka. Są one umiejscowione symetrycznie i zazwyczaj mają tą samą wielkość, choć zdarza się, że jedna z piersi jest nieco większa, co jest jednak zupełnie normalnym zjawiskiem  u większości kobiet, w dodatku praktycznie niezauważalnym. Piersi zbudowane są z tkanki gruczołowej, tłuszczowej i łącznej.  Nie posiadają niestety mięśni, które wpływałyby na uniesienie piersi, dlatego są  bardzo podatne na wszelkie prawa fizyki. Biust młodych kobiet składa się przede wszystkim z tkanki gruczołowej, dlatego jest jędrniejszy niż w późniejszym wieku, kiedy przeważa w nim już tkanka tłuszczowa. W związku z tym zmiana wagi i chudnięcie powoduje wraz z obniżeniem tkanki tłuszczowej – zmniejszenie piersi. Jeśli nastąpi to gwałtowanie, może również oznaczać opadniecie piersi i brak jędrności. Analogicznie, kiedy tyjemy, piersi zazwyczaj rosną razem z nami.

Rola piersi

Piersi pełnią przede wszystkim dwie role: biologiczną i seksualną.

Funkcja biologiczna

Pierwsza funkcja jest oczywiście najważniejsza i dotyczy możliwości wykarmienia potomstwa, czyli wiąże się z produkcją mleka. Ludzie zostali wyposażeni tylko w dwie piersi, ponieważ nasz organizm przystosowany jest do urodzenia jednego dziecka, podczas jednego porodu. Oczywiście są również ciąże mnogie (dwojaczki, trojaczki), ale nieporównywalnie więcej występuje u ludzi ciąż pojedynczych. Natomiast  większość innych ssaków wyposażona jest w więcej par gruczołów sutkowych, ponieważ przystosowane są do powicia na świat większej ilości potomstwa i tym samym ich wykarmienia.

Piersi kobiety zaczynają produkować pokarm już około szesnastego tygodnia ciąży. Ma to ścisły związek z hormonem prolaktyny, która jest odpowiedzialna za pojawienie się mleka w piersiach oraz oksytocyny powodującej, że pokarm wypływa z piersi.  U każdej kobiety spodziewającej się dziecka musi pojawić się pokarm, bez względu na kształt i wielkość piersi.

Funkcja seksualna

Nikt nie zaprzeczy, że piersi pełnią także funkcję erotyczno-seksualną w życiu każdego człowieka. Są atrybutem kobiecości, dlatego posiadanie ich ma ścisły związek z kwestią samooceny i czucia się atrakcyjną. Kobiety, których piersi odbiegają od „kanonu” piękna, bądź też z powodów zdrowotnych musiały poddać się mastektomii – odczuwają silny dyskomfort psychiczny oraz problemy z samoakceptacją. Wiele kobiet jest również niezadowolona z powodu wielkości swoich piersi, przez co tak licznie przeprowadzane są zabiegi  ich powiększenia. Zdarzają się także operacje mające na celu zmniejszyć ich rozmiar, ponieważ zbyt duży biust przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu pacjentce, lecz takich zabiegów jest znacznie mniej. Ponadto w salonach kosmetycznych i chirurgii estetycznej mamy dzisiaj do wyboru ogrom zabiegów liftingujących, ujędrniających i poprawiający ogólny wygląd skóry piersi. Wszystko to pokazuje jak ważną są one częścią ciała zarówno dla kobiet, jak i dla ich partnerów.

Piersi to również strefy silnie erogenne, stymulujące i wrażliwe na dotyk. W związku z tym pieszczenie ich jest nieodłącznym elementem każdej gry wstępnej. Pobudzają wyobraźnie oraz podrażnianie ich powoduje miłe napięcie seksualne u obojga partnerów – u kobiety widać to przez twardnienie sutków pod wpływem pieszczot a także wilgotnienie pochwy.

Idealny biust jest oczywiście kwestią gustu i każdy mężczyzna, czy kobieta będą podchodzili do tego w indywidualny sposób. Przyjęło się, że pożądany biust to taki, który jest pełny, jędrny i większych rozmiarów. Są jednak panowie, którzy zdecydowanie bardziej wolą mniejsze piersi – wszystko jest sprawą subiektywną. Ponadto zależy to również od kultury danego państwa, środowiska, plemienia. W niektórych kręgach uważa się za idealne piersi te, które kończą się jak najniżej, czyli w naszym społeczeństwie uchodziłyby po prostu za obwisłe.

Pielęgnacja piersi

Pielęgnacja piersi to zarówno dbanie o ich wygląd – tak, by zachowały jak najdłużej swoje młodzieńcze walory, ale również i o ich zdrowie, co powinno być najważniejszym punktem pielęgnacji. Samobadanie piersi oraz regularne wykonywanie USG i mammografii należy do nieodłącznych elementów ich higieny.

Ponadto należy pamiętać, że wraz z wiekiem i po karmieniu będą miały tendencję to tracenia swojej sprężystości, dlatego nie zapominajmy o odpowiedniej pielęgnacji, która poprawi ich jędrność:

-naprzemienny zimny i ciepły prysznic skierowany na biust, który pobudzi krążenie

-stosowanie kremów i balsamów ujędrniających

-wykonywanie peelingu ciała i biustu, który złuszczy martwy naskórek i ujędrni biust

– korzystanie z dobrze dobranych biustonoszy

-masaż piersi

-odpowiednie ćwiczenia na klatkę piersiową

, Kobiece piersi – ich budowa i rola., Naturalna Płodność
FemiGlove – Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi
, Kobiece piersi – ich budowa i rola., Naturalna Płodność

Odwiedź nasz Sklep

Planujesz dziecko ? Szukasz Bezpiecznej Antykoncepcji ?

marker20 (3)

Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Odwiedź nasz Sklep !

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Icon made by Freepik from www.flaticon.com
Translate »