Wysiłkowe nietrzymanie moczu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu

Wysiłkowe nietrzymanie moczujak wzmocnić mięśnie dna miednicy bez ingerencji chirurga

Wysiłkowe nietrzymanie moczu zwane również inkontynencją to mimowolne, niekontrolowane oddawanie moczu , jest ono rezultatem osłabienie mięśni dna miednicy tzw. mięśni kegla, które odpowiadają za trzymanie moczu w pęcherzu.Jednak z wiekiem, mięśnie te słabną a wpływ na to ma szereg czynników, najczęstsze z nich to:
 
 
 
• Przebyte porody
• Menopauza
• Infekcje
• Mikrourazy
• Choroby np. stwardnienie rozsiane
• Otyłość
• Kamica nerkowa lub cukrzyca
 

Nietrzymanie moczu nie powinno być w żadnym stopniu lekceważone i po zaobserwowaniu objawów natychmiast skonsultowane z lekarzem. Niekontrolowanie oddawanie moczu podczas codziennych czynności tj. dźwiganie, schylanie się, kichanie czy kaszel lub śmiech w znacznym stopniu utrudnia funkcjonowanie i sprawia, że osoba czuje się niekomfortowo.

Objawów wysiłkowego nietrzymania moczu jest wiele, najczęściej występujące to:

• Częste oddawanie moczu zarówno w  dzień jak i w nocy
• Częste stany zapalne układu moczowego
• Uczucie pieczenia lub szczypania w trakcie oddawania moczu
• „popuszczanie” w trakcie czynności wymagających wysiłku, np. w trakcie ćwiczeń fitness itp.
 
 
Wysiłkowe nietrzymanie moczu może być leczona na trzy, różne sposoby: farmakologicznie, operacyjnie i poprzez wykonywanie ćwiczeń.
 
 
Mięśnie dna miednicy (kegla) są to mięśnie podatne na ćwiczenia, w związku z czym przy odpowiedniej częstotliwości ich wykonywania i prawidłowym programie ćwiczeń  można je wzmocnić  poprzez zwiększenie ich masy i siły skurczu.
Na rynku dostępnych jest kilka narzędzi mających na celu pomoc w wzmocnieniu mięśni i sprawieniu, że są one jeszcze bardziej efektywne. Kulki gejszy, stożki dopochwowe czy też NatraTone to najczęściej stosowane pomoce.
 
 
NatraTone ma za zadanie, poprzez system ćwiczeń, poprawić niekontrolowanie oddawanie moczu (wysiłkowe nietrzymanie moczu). Używanie NatraTone jest zalecane w celu wzmocnienia mięśni dna miednicy, poprzez stanowienie bariery dla spontanicznych skurczów tych właśnie mięśni. NatraTone łączy unikalną pomoc jaką niesie samo narzędzie wraz z 5 minutowym programem ćwiczeń NatraTone.
Program ćwiczeń NatraTone trwa 6 tygodni, w których trzy razy w tygodniu wykonuje się dwie 5-cio minutowe sesje ćwiczeń, rano i wieczorem.  Ćwiczenia są proste i nie wymagają żadnych szczególnych umiejętności. Po ukończeniu całego programu NatraTone, producent deklaruje, iż mięśnie kegla wzmocnią się, sugeruje również by kontynuować ich wykonywanie aby ustabilizować osiągnięty efekt.
 
 
Przy  odpowiednim treningu i systematyczności, problem wysiłkowego trzymania moczu, może zostać zażegnany a Ty będziesz mogła wrócić do codziennej aktywności fizycznej bez obaw!
 
Wysiłkowe nietrzymanie moczu, Wysiłkowe nietrzymanie moczu, Naturalna Płodność

Odwiedź nasz Sklep

Planujesz dziecko ? Szukasz Bezpiecznej Antykoncepcji ?

marker20 (3)

Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

FemiGlove – Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi

Odwiedź nasz Sklep

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Icon made by Freepik from www.flaticon.com
Translate »