femcap-1FemCap – kapturek antykoncepcyjny

Opis ogólny

Kapturek antykoncepcyjny FemCap jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet, które poszukują alternatywy dla hormonalnychi inwazyjnych środków antykoncepcyjnych. Kapturkiantykoncepcyjne uniemożliwiają przejście plemników z pochwy domacicy i dalej do jajowodów zapobiegając zajściu w niepożądaną ciążę.

FemCap jest niehormonalnym środkiem antykoncepcyjnym, który posiada potwierdzoną skuteczność 92% w zapobieganiuciąży u kobiet w wielu rozrodczym, zatwierdzonym przezFDA (Food & Drug Administration) oraz posiadającym znakbezpieczeństwa stosowania CE.

FemCap jest wykonany z wytrzymałej gumy silikonowej klasy medycznej, poszerzany ku dołowi, aby zapobiec przesuwaniu się kapturka oraz posiada pasek ułatwiający wyjmowanie. Jest  utrzymywany przez mięśnie ściany pochwy i nie musi ciasno przylegać do szyjki macicy. Brzeg kapturka FemCap rozszerza się ku dołowi (kształt odwróconego lejka) i kieruje spermę do rowka, który zatrzymuje ją i wystawia na działanie środka plemnikobójczego.

Zalecane dodatkowe uszczelnienie kapturka antykoncepcyjnego żelem plemnikobójczym Contragel. 
Żel tworzy barierę dodatkowo zabezpieczającą przed plemnikami, jak również obniża elplemnikobjczycontragelpH pochwy, co powoduje dezaktywację plemników.

Cechy i rozmiary FemCap

Kapturek antykoncepcyjny FemCap:

 • skuteczność antykoncepcyjna 92% potwierdzona testami klinicznymi
 • może pozostać założony w pochwie do 48 godzin
 • dobrze przylega do ścian pochwy
 • odznacza się bardzo dużą wytrzymałością
 • nie absorbuje zapachu
 • nie powoduje alergii
 • może być sterylizowany
 • nie ma wpływu na doznania partnera

FemCap nie wymaga dokonywania dokładnych pomiarów lub indywidualnego dopasowywania kapturka. Występuje on w trzech łatwych do określenia rozmiarach (wewnętrzna średnica pierścienia decyduje o rozmiarze):

 • Najmniejsza średnica krawędzi to 22 mmdla kobiet które jeszcze nigdy nie były w ciąży.
 • Średni rozmiar kapturka 26 mm przeznaczony jest dla kobiet, które były w ciąży, ale nie rodziły metodą naturalną (poroniły lub miały cesarskie cięcie).
 • Kapturek o największej średnicy 30 mm przeznaczony jest dla kobiet, które rodziły siłami natury.

UWAGA: Przed podjęciem decyzji o jego stosowaniu, należy udać się do lekarza ginekologa w celu wykonania badania miednicy, aby wykluczyć jakiekolwiek nieprawidłowości mogące utrudniać korzystanie z kapturka antykoncepcyjnegoFemCap.

Instrukcja użycia

UWAGA: Kapturek antykoncepcyjny można założyć do 40 godzin przed stosunkiem, ale należy go wyjąć najszybciej 6 godzin po odbytym stosunku.

Kapturek antykoncepcyjny FemCap zakłada się na szyjkę macicy. Zakłada się go tak samo jak tampon, najwygodniej w pozycji w kucki.
Szczegółowa instrukcja użycia i wraz z filmem instruktażowym jest dołączona do każdego opakowania.

Zalecane dodatkowe uszczelnienie kapturka antykoncepcyjnego żelem plemnikobójczym Contragel.
Żel tworzy barierę dodatkowo zabezpieczającą przed plemnikami, jak również obniża pH pochwy, co powoduje dezaktywację plemników.

press_femcap_upwardHow to use the FemCap

 

1. Znajdź szyjkę macicy.
Aby uniknąć przerwania sytuacji intymnej, kapturek MUSI być założony na 15 minut przed jakimkolwiek pobudzeniem seksualnym.
Zawsze przed włożeniem FemCap należy sprawdzić położenie szyjki macicy. Aby znaleźć szyjkę należy ukucnąć i włożyć palec głęboko do pochwy. Szyjka macicy jest w dotyku jak czubek nosa a jej pozycja różni się w zależności od dnia cyklu i pozycji ciała.

To najistotniejszy krok do poprawnego założenia kapturka antykoncepcyjnego gdyż dzięki zlokalizowaniu szyjki wiesz gdzie i jak daleko musisz włożyć FemCap

find_your_cervix

2. Nałóż niewielką ilość środka plemnikobójczego około ¼ łyżeczki na mniejszą krawędź kapturka. Następnie rozprowadź go cienką warstwą na zewnętrznych brzegach, z wyjątkiem miejsc w których trzymasz kapturek. Odwróć kapturek i nałóż ok. ½ łyżeczki środka plemnikobójczego do rowka znajdującego się pomiędzy krawędzią a kopułą kapturka która będzie przylegała do pochwy.

tubeout

3. Wprowadź ściśnięty, spłaszczony kapturek antykoncepcyjny do pochwy, kopułą do góry. Szersza krawędź wprowadzana jest jako pierwsza.

insert2l-1

4. Wepchnij kapturek w dół, w kierunku odbytu a później do tyłu tak daleko jak tylko możesz

insert3linsert5l

5. Upewnij się że FemCap został włożony do końca i całkowicie zakrywa szyjkę macicy. Jeśli FemCap założony jest poprawnie, kobiet rzadko odczuje jego obecność w pochwie zarówno w ciągu dnia jak i w trakcie stosunku. Mężczyźni rzadko są świadomi obecności kapturka i nie odczuwają żadnego dyskomfortu w trakcie stosunku.

press_femcap_upward

6. Kucając, naciśnij od góry na pasek i kopułę kapturka. Uciskaj kapturek antykoncepcyjny przez co najmniej 10 sekund.

press_femcap_upward

Źle umiejscowiony FemCap

fig12

Jeśli FemCap nie zakrywa całkowicie szyjki macicy to albo zmień jego pozycje tak by zakrywał szyjkę lub wyjmij go całkowicie i włóż ponownie.

Przed każdym kolejnym stosunkiem który nastąpi w 48 godzin od momentu założenia kapturka, sprawdzaj jego położenie i nakładaj dodatkowa ilość środka plemnikobójczego bez wyjmowania kapturka. 

Jak wyjąć kapturek antykoncepcyjny FemCap

 

1. Musisz odczekać co najmniej 6 godzin po odbytym stosunku by móc wyjąć kapturek z pochwy. Aby łatwiej było wyjąć kapturek najlepiej jest ukucnąć i pochylić się. Sprawi to że kapturek będzie bliżej palców.

squating_girl

2. Naciśnij opuszkiem palca kopułę kapturka aby zrobić w niej wgłębienie. To zmniejszy ssanie i zrobi miejsce dla palca by mógł zmieścić się pomiędzy pasek a kopułę.

toppag1

3. Następnie zaczep opuszek palca o pasek i delikatnie i powoli wyciągnij kapturek z pochwy.

toppag5

FemCap został zaprojektowany z krawędzią która rozkloszowuje się jak odwrócony lejek. To rozkloszowanie sprawia że kapturek antykoncepcyjny przylega do ścian pochwy i nie przesuwa się w trakcie stosunku.

UWAGA: dla kobiet które jeszcze nigdy nie były w ciąży lub mają krótkie palce, wyciąganie kapturka antykoncepcyjnego zgodnie z powyższą instrukcją może być kłopotliwe.
Tym kobietom zalecamy przywiązanie do paska kawałka bawełnianej wstążki tak by przypominała pętlę.

Dla kogo jest FemCap 

Jeśli  kobieta cierpi na efekty uboczne spowodowane tabletkami antykoncepcyjnymi, karmi piersią lub zwyczajnie poszukuje niehormonalnej metody antykoncepcyjnej i nie chce używać prezerwatyw, kapturek antykoncepcyjny FemCap może być dla niej idealną metodą zapobiegania ciąży.
FemCap jest bezpieczny, skuteczny i łatwy w użyciu. Niemniej jednak, przed podjęciem decyzji o jego stosowaniu, należy udać się do lekarza ginekologa w celu wykonania badania miednicy, aby wykluczyć jakiekolwiek nieprawidłowości mogące utrudniać korzystanie z kapturka antykoncepcyjnego FemCap.
Do każdego kapturka antykoncepcyjnego FemCap dołączana jest broszura zawierająca instrukcję obsługi.

Bezpieczeństwo stosowania FemCap

Żadna z pacjentek biorących udział w testach klinicznych nie skarżyła się na znaczące efekty uboczne.  Podczas tych testów ryzyko wystąpienia zapalenia dróg moczowych w czasie stosowania FemCap zostało sklasyfikowane jako dużo niższe niż w przypadku kobiet używających diafragmy.

Skuteczność antykoncepcyjna

Z 85 kobiet które wzięły udział w ośmiotygodniowych testach kapturka drugiej generacji tylko jedna zaszła w ciążę. Opierając się o powyższe badania stwierdzono, iż typowy wskaźnik awaryjności FemCap wynosi 7.6% na 100 przypadków. Szacuje się, że skuteczność FemCap może się zwiększyć jeśli :
a)      Kapturek używany jest za każdym razem gdy kobieta uprawia seks
b)     Aplikuje środek plemnikobójczy przed każdym stosunkiem

Statystyki skuteczności metod antykoncepcyjnych

Poniższe statystyki  skuteczności metod antykoncepcyjnych pochodzą ze strony contracept.org

Metoda antykoncepcjiStopień awaryjności (na 100 przypadków)
Perfekcyjne użycie/Rzeczywiste użycie
Sposób działaniaOchronaDalsze użytkowanie (na 100 kobiet)
Środki plemnikobójcze18/29Zapobiega zapłodnieniu42
Prezerwatywa męska2/15Zapobiega zapłodnieniu53
Prezerwatywa damska5/21Zapobiega zapłodnieniu49
Diafragma6/16Zapobiega zapłodnieniu57
FemCap4/14Zapobiega zaplodnieniu57
Metoda owulacyjna3/22Odkłada seks51
Metoda objawowo-termiczna2,5/16Odkłada seks51
Metoda kalendarzykowa5/13-20Odkłada seks51
Metoda laktacyjna0,5/6
Tabletki antykoncepcyjne0,3/8Zapobiega zapłodnieniu68
Plastry antykoncepcyjne0,3/8Zapobiega zapłodnieniu68
Nuava Ring0,3/8Zapobiega zapłodnieniu68
Wkładka domaciczna miedziana0,8/0,6Zapobiega zapłodnieniu80
Wkładka domaciczna Mirena0,1/0,1Zapobiega zapłodnieniu80

Akceptacja FemCap

FemCap jest bardzo akceptowany przez kobiety i ich partnerów.  W czasie testów klinicznych większość kobiet która miała wcześniej styczność z diafragmą, zdecydowanie wybrałaFemCap.
Nauka zakładania kapturka jest stosunkowo łatwa. Kobieta może samodzielnie łatwo i szybko zakładać i wyjmowaćFemCap w pozycji  w kucki.

Kobiety które opanują metodę zakładania kapturka antykoncepcyjnego FemCap:
·        Są wysoce zmotywowane i wyedukowane
·        Nie tolerują efektów ubocznych hormonów
·        Mają przeciwwskazania w stosowaniu wkładek domacicznych
·        Są uczulone na latex lub nie mają zaufania do prezerwatyw

Kobiety u których wskaźnik awaryjności był wyższy niż w/w:
·        Mają awersję do dotykania swoich miejsc intymnych
·        Brakuje im motywacji

, FemCap – kapturek antykoncepcyjny, Naturalna Płodność

Odwiedź nasz Sklep

Planujesz dziecko ? Szukasz Bezpiecznej Antykoncepcji ?

marker20 (3)

Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

, FemCap – kapturek antykoncepcyjny, Naturalna Płodność

FemiGlove – Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi

Odwiedź nasz Sklep

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Icon made by Freepik from www.flaticon.com
Translate »