3

10 najbardziej rozpowszechnionych mitów i zabobonów ciążowych, w które wierzą kobiety.

Na temat ciąży wciąż istnieje wiele mitów. Zewsząd ciężarna kobieta słyszy czego powinna się wystrzygać, jeśli zależy jej na dobru i zdrowiu rozwijającego się dziecka. Niektóre przekonania na temat ciąży  sięgają jeszcze czasów naszych babć. Poznaj 10 najpowszechniejszych zabobonów ciążowych:

Mit 1 W czasie ciąży nie wolno uprawiać seksu

Z punktu widzenia zdrowia malca właściwie nie ma przeciwskazań do uprawiania seksu w okresie ciąży. Wyjątki dotyczą jedynie sytuacji, w którym łożysko ułożone jest nieprawidłowo lub kobieta znajduje się w grupie ryzyka przedwczesnego porodu. Niestety wiele kobiet dobrowolnie rezygnuje z aktywności seksualnej w czasie ciąży, a szkoda… specyficzne ułożenie macicy w okresie ciąży często skutkuje intensywniejszymi doznaniami seksualnymi!

Mit 2 Poród naturalny po cesarskim cięciu jest już niemożliwy

Istnieją co prawda przesłanki mówiące o tym, że poród naturalny po cesarskim cięciu niesie ze sobą większe ryzyko, jednak jak donoszą lekarze poród o własnych siłach jest zawsze dobrym i polecanym rozwiązaniem.

Mit 3 Kształt brzucha pozwala określić płeć dziecka

O płci dziecka możemy się dowiedzieć dzięki badaniu USG. Z pewnością kształt naszego brzucha nie  powie nam nic w tym temacie.

Mit 4 W czasie ciąży nie wolno brać ciepłej kąpieli

Niegdyś uważano, że kąpiel w wannie może być niebezpieczna dla rozwijającego się płodu, ze względu na możliwość zakażenia dziecka bakteriami, które mogą przedostawać się do pochwy wraz z wodą. Współcześnie wiadomo, że  istnieje specjalny czopu płodowy, który zamyka wejście do macicy i chroni dziecko.

Mit 5 W ciąży nie wolno podejmować aktywności fizycznej

Kolejny mit!  Powszechnie wiadomo, że odpowiednio dostosowana aktywność fizyczna ciężarnej kobiety może przynieść wiele dobrego – ułatwić moment porodu, wzmocnić mięśnie i stawy. Ponadto aktywnym kobietom znacznie łatwiej jest  wrócić do dawnej wagi i sylwetki niż niećwiczącym mamom. Warto jednak zrezygnować z ćwiczeń mocno obciążających i wysiłkowych.

Mit 6 Apetyt na określone potrawy świadczy o płci dziecka

Niektórzy uważają, że apetyt na słodycze ciężarnej kobiety świadczy o tym , że urodzi się dziewczynka, a apetyt na śledzie oznacza chłopca. Tzw. ,,ciążowe zachcianki” są naturalną rzeczą i zdecydowanie nie wróżą płci dziecka.

Mit 7 Dobrze jeśli kobieta dużo przytyje w ciąży

Ciąża wiąże się przyrostem wagi (ok 11-16 kg dodatkowych kilo ), jednak jest to proces naturalny. Celowe przybieranie na wadze jest wręcz niewskazane – nadmierny przybór kilogramów wiąże się z trudnościami z powrotem do dawnej wagi, a ponadto zwiększa ryzyko cukrzycy u ciężarnej.

Mit 8 W ciąży nie wolno korzystać z płynów do higieny intymnej

Wręcz przeciwnie! Odpowiednie dobrany płyn (o delikatnym składzie) pozwoli uchronić Cię przed zapaleniem śluzówki, na które w tym czasie jesteś szczególnie podatna.

Mit 9 Nie wolno pracować przy komputerze

Jak dotąd brak jest rzetelnych badań potwierdzających szkodliwość  promieniowania, które emituje komputer na rozwój ciąży.

Mit 10 Nie wolno bawić się ze kotami

Nie ma przeciwskazań, by ciężarna kobieta bawiła się z czystym i odrobaczonym kotem. Niewskazane jest jedynie sprzątanie kuwety kociej, ponieważ odchody zwierzęcia mogą stanowić źródło pasożytów, które mogą wywołać toksoplazmozę.

TAGI: mity ciążowe, ciąża, w ciąży

 

0 komentarzy

, 10 najbardziej rozpowszechnionych mitów i zabobonów ciążowych, w które wierzą kobiety, Naturalna Płodność
, 10 najbardziej rozpowszechnionych mitów i zabobonów ciążowych, w które wierzą kobiety, Naturalna Płodność

FemiGlove – Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi

, 10 najbardziej rozpowszechnionych mitów i zabobonów ciążowych, w które wierzą kobiety, Naturalna Płodność

Odwiedź nasz Sklep !

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Icon made by Freepik from www.flaticon.com
Translate »