Choroby
 tarczycy a antykoncepcja


tarczycaTarczyca to gruczoł, znajdujący się w dolnej, przedniej części szyi i odpowiada ze wytwarzanie 3 hormonów: trójjodotyroninę (T3), tyroksynę (T4) i kalcytoninę, które wpływają na metabolizm i gospodarkę wapniowo-fosforową.
 
 
Zaburzenie pracy tarczycy wiąże się z zaburzoną gospodarką hormonalną organizmu, co niesie za sobą określone konsekwencje. Do najczęściej spotykanych chorób tarczycy należąniedoczynnośćnadczynność, choroba Hashimoto i Gravesa-Basedowa. Każda z wymienionych chorób wpływa na funkcjonowanie organizmu począwszy od tycia/chudnięcia po stany depresyjne, wypadanie włosów i płodność.
 
Kobiety, które cierpią na dysfunkcje tarczycy zmagają się z wieloma efektami ubocznymi choroby jak np. długość cyklu, wyznaczanie faz płodności w trakcie cyklu czy trudności z zajściem w ciążę. Niedoczynność tarczycy powoduje, że cykl miesięczny jest krótszy a w przypadku ciąży wzrasta ryzyko poronienia, w przypadku nadczynności cykle mogę być wydłużone a owulacja nie występuje. Jako, że większość schorzeń tarczycy należy do grupy chorób autoimmunologicznych, ryzyko zachorowania na zespół policystycznych jajników, cukrzycy typu II czy celiakii również wzrasta gdyż są to choroby z tej samej grupy.
 
Antykoncepcja przy schorzeniach tarczycy nie jest sprawą łatwą podobnie jak zajście w ciążę. Większość kobiet przyjmuje tabletki zawierające odpowiednią dawkę hormonów, które mają za zadanie wyrównać gospodarkę hormonalną i przywrócić prawidłowe funkcjonowanie organizmu. W związku z tym duża ich grupa nie decyduje się na antykoncepcją hormonalną np. tabletki antykoncepcyjne czy plastry hormonalne i szuka rozwiązań, które nie będę miały wpływu na pracę organizmu, warto jednak podkreślić, że przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych przy chorobach tarczycy nie jest zabronione.
image_cyclotest 2plus_300dpi
Alternatywnymi formami antykoncepcji są prezerwatywy lub kapturki domaciczne, które nie wszystkim parom odpowiadają,Afrodyta_logo FACE1 w takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem są komputery cyklu np. Cyclotest 2 Plus czy cyclotest myWay lub mini mikroskopy owulacyjne np. Tester Afrodyta.  Jedno i drugie narzędzie działa w oparciu o procesy naturalne zachodzące w organizmie i w żaden sposób w niego nie ingeruje. Obie metody cieszą się wysoką skutecznością na poziomie 98-99% i mogą być stosowane przez bardzo długi czas bez obaw o efekty uboczne.
 

Odwiedź nasz Sklep

Planujesz dziecko ? Szukasz Bezpiecznej Antykoncepcji ?

marker20 (3)

Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

choroby tarczycy a antykoncepcja, Choroby tarczycy a antykoncepcja, Naturalna Płodność
choroby tarczycy a antykoncepcja, Choroby tarczycy a antykoncepcja, Naturalna Płodność

Odwiedź nasz Sklep

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Icon made by Freepik from www.flaticon.com
Translate »