Czy podczas 7-dniowej przerwy w braniu tabletek antykoncepcyjnych można współżyć bez zabezpieczenia?

Czy podczas 7-dniowej przerwy w braniu tabletek antykoncepcyjnych można współżyć bez zabezpieczenia?

Czy podczas 7-dniowej przerwy w braniu tabletek antykoncepcyjnych można współżyć bez zabezpieczenia?

Nieplanowana ciąża może wzbudzać zarówno pozytywne jak i negatywne emocje. Możliwość świadomego planowania rodziny jest ratunkiem, gdy jeszcze nie jesteśmy gotowi na ciążę lub wcale nie planujemy mieć dzieci. Bardzo popularną metodą antykoncepcji są tabletki hormonalne.

W momencie, gdy tabletki antykoncepcyjne zażywane są każdego dnia regularnie o tej samej porze, charakteryzują się bardzo dużą skutecznością. Według wskaźnika Pearla ich działanie określane jest na 0,2-0,7 kobiet na 100, które będą spodziewać się dziecka po roku regularnego współżycia przy stosowaniu obecnej metodzie antykoncepcji.

Efektywność tabletek mogą obniżyć takie czynniki jak przyjmowanie konkretnych leków wchodzących w interakcje z uwalnianymi hormonami a także niektóre zioła np. napar z ziela dziurawca przyspieszający metabolizm wątrobowy. Dodatkowe zabezpieczenie przyda się również w momencie, gdy doszło do wymiotów oraz silnej biegunki.

Przerwa w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Schemat według którego przyjmowane są tabletki antykoncepcyjne to 21+7. Oznacza to tyle, że należy zażywać pigułki przez 21 dni, a w pozostałe dni zrobić sobie od nich przerwę (lub stosować tabletki placebo). Tabletki placebo zostały stworzone w celu wyrobienia w kobietach nawyku systematycznego przyjmowania środków antykoncepcyjnych. Umożliwiają one zachowanie ciągłości. W 7-dniowej przerwie w organizmie kobiety znacząco spada poziom dostarczanych syntetycznie hormonów, czego następstwem nie jest miesiączka a krwawienie z odstawienia.

Podczas 7-dniowej przerwy w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych można współżyć bez zabezpieczenia. Wyjątek stanowią sytuacje, gdy pigułki nie były przyjmowane regularnie, co mogło stanowczo wpłynąć na obniżenie ich skuteczności. Całkowite zabezpieczenie poparte jest także rozpoczęciem następnego blistra 8-mego dnia przerwy.

Przeczytaj także:

Innowacyjny kubeczek menstruacyjny BEPPY CUP, który nie przecieka, możesz go stosować do sauny, na fitness lub basen, a także możesz uprawiać seks w czasie okresu.

Diafragma Caya – antykoncepcyjna błona dopochwowa odpowiednia dla 98% kobiet. Skuteczna antykoncepcja mechaniczna, którą stosujesz tylko, kiedy potrzebujesz.

 

 

Translate »