seks i ciąża-1481014_640Czy można zajść w ciążę, jeśli nie doszło do wytrysku w pochwie?

Czy można zajść w ciążę, mimo iż nie doszło do wytrysku w pochwie? Zastanawiasz się nad odpowiedzią, ale wstydzisz się zapytać  ginekologa? Dowiedz się, czy istnieje prawdopodobieństwo zapłodnienia w takiej sytuacji!

Aby doszło do zapłodnienia, musi zostać spełnionych kilka warunków, a najważniejszym z nich jest wystąpienie dni płodnych. Plemniki mogą przeżyć w organizmie kobiety do 72 godzin, dlatego nawet jeśli współżyjemy w trakcie dni niepłodnych, nie ma pewności, czy nasienie nie pozostanie w naszym organizmie do czasu, aż one się pojawią. Prawdopodobieństwo jest tym większe, jeśli mamy skłonność do nieregularnych cykli i owulacja może ulegać różnym przesunięciom.

Seks bez zabezpieczenia w trakcie dni płodnych to ogromne prawdopodobieństwo zajścia w ciążę – nawet jeśli nie doszło do wytrysku w pochwie. Stosunek przerywany jest najmniej skuteczną formą antykoncepcji i generalnie nie powinniśmy go nawet do niej zaliczać. Po pierwsze dlatego, że w preejakulacie, czyli wydzielinie wydobywającej się z członka podczas podniecenia seksualnego, znajdują się śladowe ilości plemników. Faktem jest, że aby doszło do zapłodnienia, plemniki muszą przebyć trudną drogę – większość jej nie przeżyje i tylko jeden dostanie szanse na połączenie się z jajeczkiem, co nie zawsze się udaje.  W związku z tym plemniki, które są w preejakulacie, jeśli będą bardzo dobrej jakości – żywotne i ruchliwe, nawet w śladowych ilościach – są zdolne do zapłodnienia. Takie przypadki zdarzają się raczej rzadko, ale są prawdopodobne. Po drugie, stosunek przerywany jest bardzo stresujący, ponieważ cały czas trzeba myśleć o tym, by wycofać członek w odpowiednim momencie. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie kontrolować wszystkie fizjologiczne aspekty naszego życia, tym bardziej seks, podczas, którego bardzo łatwo się zapomnieć.  W momencie, gdy mężczyzna nie zdąży się wycofać i dojdzie do wytrysku w pochwie, wtedy ryzyko zapłodnienia jest bardzo duże.

Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, kiedy nie dojdzie do stosunku, ale wytrysk nastąpi na zewnętrzne narządy płciowe lub nasienie zostanie na nie przeniesione przez palce, w trakcie pettingu bądź przez usta podczas seksu oralnego, również jest możliwe. Są to wszystko dość rzadkie przypadki, ale istnieje takie ryzyko.

 

Wszelkiego rodzaju kontakty seksualne zawsze niosą ze sobą ryzyko związane z zapłodnieniem. Żadna metoda antykoncepcyjna nie daje 100% gwarancji zabezpieczenia przed ciążą, a stosunek przerywany jest najmniej skuteczny z nich wszystkich. Podczas wzajemnych pieszczot, seksu oralnego itd. może dojść do kontaktu spermy, czy preejakulatu z narządami rodnymi kobiety i wtedy pojawia się ryzyko zajścia w ciążę. Aby uniknąć takich sytuacji należy zawsze pamiętać o odpowiedniej antykoncepcji – naturalnej, hormonalnej, czy mechanicznej, które znacznie zmniejszają ryzyko zapłodnienia.

 

, Czy można zajść w ciążę, jeśli nie doszło do wytrysku w pochwie?, Naturalna Płodność
, Czy można zajść w ciążę, jeśli nie doszło do wytrysku w pochwie?, Naturalna Płodność
, Czy można zajść w ciążę, jeśli nie doszło do wytrysku w pochwie?, Naturalna Płodność

FemiGlove – Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi

Odwiedź nasz Sklep

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Translate »