, Nikotyna a antykoncepcja, Naturalna Płodność

Nikotyna a antykoncepcja

Nikotyna a antykoncepcja

Jeśli nałogowo palisz papierosy niestety antykoncepcja hormonalna nie jest dla Ciebie. Dlaczego nie zaleca się przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych w przypadkowo nałogowego przyjmowania nikotyny i jak sobie radzić w tej sytuacji?

Palenie papierosów jest jednym z najpowszechniejszych nałogów w dzisiejszych czasach. Przyczynia się między innymi do uszkodzenia nabłonka naczyniowego, który wyściela naczynia krwionośne od wewnątrz oraz znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia powikłań zatorowych.

Kobiety pałające papierosy nie powinny stosować więc doustnej antykoncepcji hormonalnej, ponieważ połączenie antykoncepcji hormonalnej oraz nikotyny może znacznie zwiększyć ryzyko wystąpienia schorzeń układu krążenia. Badania donoszą, że znacząco rośnie ono  z wiekiem kobiety oraz ilością wypalanych dziennie papierosów. Źródła podają, że ryzyko to jest największe u kobiet po 35 roku życia, które wypalają ponad 10 papierosów w ciągu dnia. Regularne dostarczanie do organizmu nikotyny zwiększa krzepliwość krwi, co sprzyja pojawieniu się choroby wieńcowej, zawału serca bądź udaru mózgu.

Ginekolog wybierając daną metodę antykoncepcji powinien więc zapytać czy i jak często kobieta pali papierosy. Ma również obowiązek poinformowania o wszelkich zagrożeniach związanych z stosowania antykoncepcji hormonalnej u palaczek. W innym razie każda regularnie paląca kobieta powinna poinformować lekarza o tym, że pali papierosy. Faktu tego nie należy ukrywać, gdyż w można znacząco zaszkodzić swojemu zdrowiu.

Oczywiście najlepsza dla Twojego zdrowia (nie tylko ze względu na możliwość stosowania antykoncepcji hormonalnej ) byłaby decyzja o rzuceniu nałogu. Wiadomo jednak, że niekiedy nie jest to prosty i szybki proces.  W tym czasie nie musisz się jednak martwić, że będziesz pozbawiona możliwości kontrolowania swojej płodności, ponieważ obecnie istnieje szereg alternatywnych metod antykoncepcyjnych, np. naturalne metody antykoncepcji (termiczna, objawowo-termiczna, kalendarzowa, Billinga), metody barierowe lub chemiczne, wkładka wewnątrzmaciczna, implant antykoncepcyjny. Dobrze jest porozmawiać o swoich preferencjach lekarza, który powinien pomóc Ci wybrać najwłaściwszą dla Ciebie i Twojego stanu zdrowia metodę zapobiegania ciąży.

TAGI: antykoncepcja, antykoncepcja hormonalna, pigułka hormonalna, pigułka antykoncepcyjna

 

 

, Nikotyna a antykoncepcja, Naturalna Płodność
, Nikotyna a antykoncepcja, Naturalna Płodność
, Nikotyna a antykoncepcja, Naturalna Płodność

FemiGlove – Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi

Odwiedź nasz Sklep

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Translate »