, Używasz prezerwatywy? Sprawdź czego nie należy robić używając prezerwatywy., Naturalna Płodność Używasz prezerwatywy? Sprawdź czego nie należy robić używając prezerwatywy.

Prezerwatywa – z pozoru łatwa w zastosowaniu metoda zapobiegania ciąży. Jak się jednak okazuje wielu mężczyzn korzysta z niej w sposób niewłaściwy, co może sprawić, że nie spełni ona swoich funkcji. Poznaj najczęstsze błędy podczas korzystania z tej metody antykoncepcyjnej:

 

  1. Trzymanie prezerwatywy w kieszeni

 

Przetrzymywanie prezerwatywy w portfelu lub w kieszeni znacząco naraża ją na oddziaływanie wysokiej temperatury, otarcia i uszkodzenia, co może obniżyć jej skuteczność. Lepiej więc przechowywać ją w torbie, plecaku lub dyskretnym etui.

 

  1. Nieprawidłowy rozmiar

 

Większość dostępnych na rynku prezerwatyw ma uniwersalny rozmiar. Niektórzy panowie jednak potrzebują bardziej indywidualnego doboru ze względu na znacznie mniejszy lub większy od przeciętnej rozmiar członka. Aby sprawdzić, czy rozmiar prezerwatywy jest odpowiedni należy upewnić się, że nie jest ona zbyt ciasna lub nie zsuwa się.

 

  1. Brak miejsca na końcówce

 

Brak wystarczającego miejsca na końcówce prezerwatywy może sprzyjać jej pęknięciu podczas stosunku. Tego błędu bardzo łatwo uniknąć poprzez ściśnięcie końcówki prezerwatywy podczas jej zakładania, w taki sposób by nie dotarło do niej powietrze. Inną metodą jest pozostawienie na końcówce prezerwatywy około centymetra miejsca.

 

  1. Przeterminowana prezerwatywa

 

Jeśli zależy nam na skuteczności tej metody antykoncepcyjnej nigdy nie powinniśmy stosować  przeterminowanej prezerwatywy. Należy pamiętać, że okres ważności prezerwatyw posiadających dodatkowe funkcje – np. rozgrzewające lub chłodzące zazwyczaj jest krótszy. Nawet, gdy prezerwatywa wydaje się być nowa zawsze bezpieczniej sprawdzić datę przed jej zastosowaniem.

 

  1. Zbyt późne założenie prezerwatywy

 

Najbezpieczniej jest mieć na sobie prezerwatywę od początku do końca stosunku. Zbyt późne założenie prezerwatywy może okazać się ryzykowane – m.in. ze względu na obecność preejakulatu, czyli wydzieliny z penisa, powstającej tuż przed wytryskiem, która może zawierać żywe plemniki.

 

 

TAGI: antykoncepcja, antykoncepcja barierowa, antykoncepcja mechaniczna, prezerwatywa, metody antykoncepcyjne

 

 

 

, Używasz prezerwatywy? Sprawdź czego nie należy robić używając prezerwatywy., Naturalna Płodność
, Używasz prezerwatywy? Sprawdź czego nie należy robić używając prezerwatywy., Naturalna Płodność
, Używasz prezerwatywy? Sprawdź czego nie należy robić używając prezerwatywy., Naturalna Płodność

FemiGlove – Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi

Odwiedź nasz Sklep

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Translate »