, Czy i kiedy jest sens stosować 2 metody antykoncepcyjne jednocześnie?, Naturalna PłodnośćCzy i kiedy jest sens stosować 2 metody antykoncepcyjne jednocześnie?

Żadna metoda antykoncepcyjna nie daje 100% gwarancji na to, że nie dojdzie do zapłodnienia, dlatego jednoczesne stosowanie dwóch metod antykoncepcyjnych, ma jak najbardziej sens. Podwójne zabezpieczenie to zminimalizowanie szans na nieplanowaną ciążę, dlatego wiele par się na nie decyduje. Kombinacji może być wiele – w zależności jakie metody antykoncepcyjne stosujemy.

Można łączyć metody naturalne, mechaniczne, chemiczne, czy hormonalne, np. pigułki+ prezerwatywa, metody naturalne +prezerwatywa, wkładka +prezerwatywa, żele plemnikobójcze +metody naturalne itd. W większości konfiguracji pojawia się prezerwatywa i jakaś inna metoda antykoncepcyjna. Plusem połączenia takich form zabezpieczania się przed ciążą jest również to, że prezerwatywa daje względną ochronę przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, w tym wirusem HIV.

Dużo par stosuje taką „podwójną metodę” na co dzień. Kiedy jednak zdecydować się na dodatkowe zabezpieczenie, w przypadku, gdy para zazwyczaj stosuje jedną metodę? Będą to przede wszystkim sytuacje, kiedy mamy wątpliwości, co do skuteczności naszej metody, bądź zachodzą pewne okoliczności, które mogły wpłynąć na obniżenie ochrony antykoncepcyjnej. W przypadku, gdy normalnie zabezpieczamy się jedynie pigułką, a doszło u kobiety do silnej biegunki lub wymiotów bezpośrednio po przyjęciu tabletki, gdy lekarz przepisze nam antybiotyki lub kiedy po prostu zapomnimy przyjąć tabletki – zdecydowanie powinno się w takich sytuacjach decydować na dodatkowe zabezpieczenie, w postaci prezerwatywy. Kiedy stosujemy metody naturalne i wiemy, że możemy znajdować się w pobliżu dni płodnych, a planujemy stosunek – również warto sięgnąć po dodatkowe zabezpieczenie. W skrajnych przypadkach, gdy np. dojdzie do pęknięcia prezerwatywy w trakcie stosunku, wtedy można rozważyć przyjęcie tabletki 72h po, ponieważ doszło do obniżenia ochrony antykoncepcyjnej. Gdybyśmy w takiej sytuacji stosowali dodatkowo tabletki antykoncepcyjne, czy metody naturalne – przyjęcie pigułki „po” być może nie byłoby potrzebne.

Jednoczesne stosowani dwóch metod antykoncepcyjnych daje duży komfort psychiczny i znacznie zwiększa ochronę przed nieplanowaną ciążą, dlatego warto decydować się na taki krok.

TAGI: antykoncepcja, naturalna antykoncepcja, metoda antykoncepcyjna, metoda mechaniczna, prezerwatywa

 

, Czy i kiedy jest sens stosować 2 metody antykoncepcyjne jednocześnie?, Naturalna Płodność
, Czy i kiedy jest sens stosować 2 metody antykoncepcyjne jednocześnie?, Naturalna Płodność
, Czy i kiedy jest sens stosować 2 metody antykoncepcyjne jednocześnie?, Naturalna Płodność

FemiGlove – Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi

Odwiedź nasz Sklep

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Translate »