Antykoncepcyjna diafragma dopochwowa caya

Diafragma dopochwowa Caya mechaniczna antykoncepcja mechaniczna

Diafragma dopochwowa – mechaniczna antykoncepcja niehormonalna

 

Diafragma antykoncepcyjna jest to błona dopochwowa, nazywana też kapturkiem, czy krążkiem dopochwowym i należy do mechanicznych metod antykoncepcji.

 

Jej skuteczność antykoncepcyjna jest porównywalna do skuteczności prezerwatywy. Diafragma działa na zasadzie bariery fizycznej dla plemników i ma za zadanie nie dopuścić by przedostały się one w głąb pochwy. Jako mechaniczna metoda antykoncepcyjna, nie obciąża organizmu hormonami, co jest wielkim plusem oraz może być stosowana tylko wtedy, kiedy istnieje potrzeba. Stanowi doskonałą alternatywę dla osób, które nie chcą lub nie mogą stosować antykoncepcji hormonalnej lub tradycyjnej prezerwatywy. Na świecie, szczególnie w Niemczech, w krajach skandynawskich oraz w Wielkiej Brytanii czy USA jest to bardzo popularna metoda.

 

Diafragma stworzona jest z silikonu lub lateksu i wyglądem przypomina okrągły krążek, który kobieta musi sama założyć głęboko do pochwy, podobnie jak tampon, przed stosunkiem. Najczęściej smaruje się ją dodatkowo środkami plemnikobójczymi, np. żelem, które mają na celu zwiększenie jej skuteczności. Diafragmę należy założyć na ok. 1-2h przed stosunkiem. Jeśli nastąpi to wcześniej, wówczas należy zaaplikować dodatkową ilość żelu antykoncepcyjnego. Po stosunku należy odczekać ok 6-8 godzin, aby ją wyciągnąć. Wtedy należy ją dokładnie umyć delikatnym mydłem z wodą, gdyż jest to metoda wielokrotnego użytku. Na rynku są obecne 2 rodzaje diafragm antykoncepcyjnych: tradycyjna z lateksu, której rozmiar musi nam dobrać lekarz ginekolog, oraz nowej generacji profilowana diafragma z silikonu, która nie wymaga dopasowywania i której profilowany kształt sprawia, że jest odpowiednia dla większości kobiet.

 

W przypadku diafragmy, należy pamiętać, że nie chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

 

 

 

TAGI: diafragma, diafragma caya, profilowana diafragma, błona dopochwowa, kapturek dopochwowy, antykoncepcja mechaniczna, antykoncepcja, antykoncepcja barierowa, antykoncepcja bez hormonów, antykoncepcja niehormonalna

Przeczytaj też: Poradnik Antykoncepcji Niehormonalnej

diafragma mechaniczna antykoncepcja niehormonalna, Diafragma dopochwowa – mechaniczna antykoncepcja niehormonalna, Naturalna Płodność

Diafragma Caya® - Skuteczna Antykoncepcja Bez Hormonów

Mechaniczna antykoncepcja niehormonalna – Bez dopasowywania – Jeden uniwersalny rozmiar odpowiedni dla 98% kobiet!

Odwiedź nasz Sklep

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Translate »