Czy można zajść w ciążę podczas pierwszego razu?

Jak pokazują najnowsze badania przeprowadzone przez GFK dla Bayer Schering Pharma średni wiek inicjacji seksualnejw Polsce wynosi 19 lat – to wynik całkiem niezły zważywszy na średnią inicjacji Niemek, które współżycie seksualnezaczynają już w wieku 16-17 lat. Trudno jednak pogodzić wyniki tych badań z faktem, że w Polsce rocznie nastoletniematki rodzą ponad 20 tys. dzieci, co oznacza, że co 20 dziecko w naszym kraju pochodzi od nastoletniej matki.

Niechciane ciąże najczęściej rezultatem niewiedzy obojga partnerów o tym jak dochodzi do zapłodnienia i jak należysię zabezpieczać by nie doszło do sytuacji stwarzającej zagrożenie zajścia w ciąże.

Jednym z krążących wśród młodzieży mitów dotyczy niemożności zajścia w ciążę podczas pierwszego razu gdyż błonadziewicza uniemożliwia przedostanie się plemników do dróg rodnych kobiety. Otóż nic bardziej mylnego, jeśli nie stosujesię żadnego zabezpieczenia w ciążę można zajść zarówno podczas pierwszego jak i trzeciego, piątego czy dwudziestegorazu. Błona dziewicza w żadnym stopniu nie działa jak prezerwatywa czy jakikolwiek inny środek antykoncepcyjny, jeślidochodzi do wytrysku nasienia w pochwie kobiety to fakt że jest ona dziewica nie ma żadnego znaczenia. Spermaprzedostaje się z pochwy do macicy gdzie, jeśli kobita jest w okresie płodnym, dochodzi do zapłodnienia komórki jajowej.

Dlatego jeśli jeszcze nigdy nie współżyłyście a myślicie o rozpoczęciu życia intymnego ze swoim partnerem zawszestosujecie zabezpieczenie czy to w formie antykoncepcji hormonalnej, czy mechanicznej kapturek antykoncepcyjny,damska lub męska prezerwatywa. Tylko wtedy będziecie miały pewność że zrobiłyście wszystko by uniknąć niechcianejciąży.

, Czy można zajść w ciążę podczas pierwszego razu?, Naturalna Płodność

Odwiedź nasz Sklep

Planujesz dziecko ? Szukasz Bezpiecznej Antykoncepcji ?

marker20 (3)

Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

FemiGlove – Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi

Odwiedź nasz Sklep

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Icon made by Freepik from www.flaticon.com
Translate »