pm_dcf1481d87c1158c18a24a4c59658924Jak dobrać rozmiar biustonosza?

Piersi małe, duże, szeroko rozstawione czy wąsko rozstawionekażde zasługują na dobre traktowanie gdyż naszymatutem i atrybutem kobiecości. Z uwagi na niezwykle ważną funkcje jaką spełniająkarmienie potomstwamuszą byćzadbane i zdrowe aby mogły nam służyć przez długie lata. O pielęgnacji i ujędrnianiu pisaliśmy w poprzednich artykułach, ten poświęcony będzie dobraniu odpowiedniego biustonosza, który sprawi, że nasz biust będzie zdrowy, jędrnyapetyczny.
Większość kobiet nie przykłada zbyt dużej wagi do bielizny jaką nosi co ma bezpośrednie przełożenie na ich zdrowie i samopoczucie. Bóle pleców, ramion, ciężkie i pozbawione jędrności piersi to najczęstsze z dolegliwości a lekarstwem nanie wszystkie jest dobrze dobrany stanik.
Na szczęście minęły już czasy gdy biustonosze były dostępne tylko w 3 kolorach i wyglądały mało atrakcyjnie, dzisiaj producenci oferują szeroką rozmiarówkę od 60-110 cm w obwodzie i miseczki od A do KK we wszystkich kolorach tęczy.
Jak dobrać odpowiedni rozmiar ? To bardzo proste i zajmuje naprawdę niewiele czasu. 
Pierwszym etapem jest dokonanie pomiarów obwodu pod biustem:
• Zmierz obwód pod biustem, obwód musi być mierzony ściśle i na wydechu. Od otrzymanego wyniku odejmij 5-10cm – to będzie Twój rozmiar pod biustem a w sklepie poproś o stanik o obwodzie 75-80cm. Każdy biustonosz posiada zapięcie na 3 różnych odległościach: luźną, średnią i ścisłą, sprawiają one że w trakcie noszenia/prania gdy obwód może się rozszerzać, zawsze jest możliwość ściślejszego zapięcia stanika.
Drugi etap to pomiar obwodu w biuście, tak by można było dobrać odpowiednią miseczkę biustonosza:
• Zmierz obwód w biuście, w najszerszym miejscu, na wysokości brodawek. Tym razem obwód musi być mierzony luźno. Zapisz wynik. Do wykonania pomiaru załóż miękki, nieusztywniany stanik, który lekko podnosi a nie spłaszcza biust. Następnie od obwodu w biuście odejmij rozmiar (nie obwód!) pod biustem, wynik odczytaj z tabeli. Różnica pomiędzy obwodami w zależności od rzędu wielkości, będzie przypisana do odpowiedniej litery alfabetu np. A, B, C itd.

Jeśli określiłaś już jaki rozmiar biustonosza potrzebujesz, udaj się do się do sklepu w celu weryfikacji. Jedną sprawą jest „matematyczne” wyliczenie rozmiaru inną zaś przymierzenia i dopasowanie do kształtu piersi.

Przymierzając biustonosz pamiętaj o kilku podstawowych zasadach:

• Zakładając stanik pochyl się lekko do przodu, tak by miseczka objęła całą pierś,
• Stanik zapinaj na ostatnią, najluźniejszą haftkę,
• Upewnij się, że fiszbiny są dokładnie pod piersiami,
• Po zapięciu stanika, ułóż piersi w miseczkach ruchem wygarniającym w kierunku miseczki,
• Na koniec załóż ramiączka, które powinny mieć odpowiednia długość, nie mogą się wpijać w ciało ale nie mogą też być zbyt luźne
Po wykonaniu powyższych czynności, wykonaj kilka ruchów by ocenić czy biust jest dobrze przytrzymywany przez biustonosz a zapięcie nie przesuwa się w górę pleców.
Biustonosz jest prawidłowo dopasowany jeśli:
• Tył stanika nie przesuwa się w górę w trakcie noszenia,
• Piersi są uniesione,
• Piersi całkowicie mieszczą się w miseczkach,
• Fiszbiny nie wpijają się w pierś a ładnie ją obejmują,
• Miseczki nie marszczą się,
• Ciężar biustu nie bazuje na ramiączkach
• Nie tworzą się tzw. bułki
Pamiętając o tych kilku prostych zasadach fundujemy sobie i naszym piersiom luksus, na który zasługują. Poświęcając im odrobinę uwagi możemy liczyć, że odwdzięczą się nam zdrowym i pięknym wyglądem!
, Jak dobrać rozmiar biustonosza?, Naturalna Płodność

FemiGlove – Specjalna Rękawica do Samodzielnego Badania Piersi

, Jak dobrać rozmiar biustonosza?, Naturalna Płodność
, Jak dobrać rozmiar biustonosza?, Naturalna Płodność

Odwiedź nasz Sklep !

Masz problemy Zajść w Ciążę ? Szukasz Skutecznej i Bezpiecznej Antykoncepcji?

marker20 (3)Szybkie i Łatwe Zakupy w 24 h

Icon made by Freepik from www.flaticon.com
Translate »

Share This

Share this post with your friends!

%d bloggers like this: